Instagram Harita Fotoğrafları Özelliği Kalkacak

Instagram kullanıcılarının pek fazla kullanmadığını tespit ettiği harita fotoğrafları özelliğini kaldırıyor.


Son zamanların en sık kullanılan ve hızlı çıkış yapan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram giderek özellikleri ile büyümeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşmış olan Instagram reklam yayınlarına da başlaması ile daha da yükselmeye başladı. Gelen yeni güncellemeler ile  pek çok kullanıcısını sevindiren Instagram yeni güncellemelerin yanı sıra haritada fotoğraflar özelliğini kaldıracağını duyurdu.

Albümü Kimse Kullanmıyor

Instagram’ın yaptığı güncellemesi ile gelen haritada fotoğraflar özelliği aslında oldukça güzel bir sistem olarak biliniyor. Ancak kullanan üye sayısına bakıldığında oldukça az olduğu görülmekte ve kimse tarafından ilgilenilen bir özellik olmadığı anlaşılmaktadır.

Instagram kullanıcıların gereksiz bulduğu bir özelliğin durmaması gerektiğini düşünmüş olsa gerek ki haritada fotoğraflar özelliğini kaldırma kararı aldı. Sosyal medya da şimdiden bu konu hakkında binlerce yorum yapılmaya başlandı. Öyle ki yapılan yorumlara göre bazı kişilerin bu özellikten daha haberinin dahi olmadığı görüldü. Peki haritada fotoğraflar özelliği neydi? Buna göre kullanıcılar paylaştıkları fotoğraflarda konumlarını açık hale getirmeleri ile birlikte fotoğraflarının dünya haritasında çıkmasını sağlıyordu. Tabi her kullanıcının fotoğrafı aynı haritada çıkmıyor herkese özel Instagram tarafından hazırlanmış dünya haritası albümü mevcut. Bu haritada fotoğraflar özelliğine gelindiğine gitmiş olduğumuz ülkenin ya da şehrin olduğu bölgede paylaştığımız fotoğraf belirmekteydi. Ancak Instagram özelliğin oldukça az kişi tarafından kullanıldığından yakındığından dolayı söz konusu haritada fotoğraflar özelliğini rafa kaldırmış gibi görünmektedir.

Bir Cevap Yazın