Instagram Hesap Gizleme , Instagram Takipçileri Gizleme

Instagram hesap gizleme ve instagram takipçileri gizleme işlemleri nasıl yapılır ?


Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuzda sizlere Instagram hesap gizleme konusundan bahsedeceğim ve bu konu Instagram takipçileri gizleme ile doğrudan bağlantılı olduğu için iki ayrı konu açmak yerine aynı başlıkta iki konudan da bahsetmek istedim. Anlatım sayesinde çok kolay bir şekilde hesabınızı gizleyebilir yada takipçilerinizi de aynı anda gizlemiş olacaksınız. Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Eğer bu işlemleri PC üzerinden yapmak istiyorsanız web site üzerinden yapmanız mümkün değil ancak Bluestack gibi uygulamalardan hesabınıza giriş yaparak bu işlemi isterseniz gerçekleştirebilirsiniz ancak umduğunuzdan biraz daha zahmetli olacak. Çünkü Bluestack kurulumu biraz zaman alıyor. Bir başka telefon bulup oradan giriş yapıp hesabınızı gizlemek daha kolay olacaktır.

Instagram Hesap Gizleme

Instagram hesap gizlemek neleri kapsar şimdi bundan biraz bahsedelim. Eğer siz hesabınızı gizlerseniz sizi takip etmeyen bir kişi sizin paylaştığınız resimleri göremez. Sizin hesabınıza girdiği zaman fotoğraflarınızın olduğu kısımda bu gizli hesap gibi bir uyarı ile karşılaşacaklardır. Ayrıca sizleri takip edenleri de göremeyeceklerdir. Ancak şunu söylemeliyim ki eğer yeni bir fotoğraf paylaşırsanız ve hesabınız gizli ise bu yine sadece sizi takip edenlere gösterilir ve bundan dolayı hashtagler den falan faydalanamazsınız ve diğer harici kişiler sizin fotoğraflarınızı beğenmez. Bundan dolayı da muhtemelen instagram beğenileriniz düşecektir. Hatırlatma olarak instagram popüler hashtagler konumuzun da olduğunu belirtmek isteriz.

Instagram Takipçileri Gizleme

Yukarıda da belirttiğim gibi eğer takipçileri bir başkasının görmesini istemiyorsanız komple hesabınızı gizlemeniz gerekiyor. Bunun farklı bir alternatifinin de olmadığını belirtmek isterim. Hesabınızı gizleme işleminden sonra sizi takip edenler dışından hiç kimse sizin takipçilerinizi göremeyecektir.

Hesabı Nasıl Gizlerim ?

Hesabı gizlemek için yapmanız gereken işlem çok basit. Öncelikle tabi ki instagram uygulamasını açıyoruz.

1- Instagram uygulamasını açtıktan sonra sağdaki Profil butonuna tıklıyoruz.

instagram hesap gizleme 1

2- Ardından sağ üstteki Ayarlar kısmına tıkladıktan sonra karşınıza gelen Gizli Hesap butonunu kaydırıyoruz ve işlem tamamdır.

instagram hesap gizleme 2

Evet arkadaşlar bu konu için sizlere anlatacaklarım bu kadar eğer soru ve görüşleriniz olursa aşağıdan yorum atarak bizlere bildirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

2 Yorum Yapıldı