Instagram Hesap Dondurma, Instagram Kapatma 2019

Instagram Hesap Dondurma, Instagram Kapatma 2019
5 (100%) 1 puan[s]

Instagram hesap silme kararı mı aldınız ? Ya da bir süreliğine ara verip instagram dondurma işlemini mi yapmak istiyorsunuz. Eğer Instagram hesabınızı kullanmıyorsanız ve kalıcı olarak silmek istiyorsanız yada bir süreliğine ara vermek istiyorsanız konumuzdaki anlatımlar sayesinde bu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesabı dondurduktan sonra tekrardan açmanız için de yalnızca tekrardan oturum açmanız yeterli olacak. Instagram hesabını kapattıktan sonra oturumu mobilden açmanız gerekiyor yalnız. İnternet üzerinden açmaya çalıştığınız zaman hata verecektir.

Eğer Instagram hesabını dondurduysanız ve geri açamıyorsanız buradaki konuyu ziyaret ediniz.

Instagram Hesap Silme

Instagram hesabınızı silmek en kesin çözümlerden bir tanesidir. Hesabınız tamamı ile kapatılır ve bir daha açılamaz. Resimler ve diğer tüm bilgilerde hesabınızdan silinmiş olur ve ulaşılamaz. Bu kararı almadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?

  1. Eğer silmeye kararlıysanız başlayalım. Buradaki Instagram hesap silme linkine giriyoruz.
  2. Adrese girdikten sonra hesap soruyor bize neden silmek istiyorsun ki diye. Bir sebep giriyoruz.
  3. Sebep girdikten sonra hesabımı sil seçeneğine tıklıyoruz ve şifre isteyecektir.
  4. Şifreyi girdikten sonra hesabımız silinecektir.

Uyarı

Öncelikle hesabınızı silmeden önce iyi düşünmenizi öneririm çünkü instagram hesabınızı sildikten sonra artık o hesaba giremeyecek ve herhangi bir şekilde o isimle kayıt olamayacaksınız. Anlık düşünceler ile hareket etmeyip isterseniz aşağıdaki hesap dondurma adımları ile hesabınızı dondurun ihtiyacınız olursa tekrardan açarsınız.

Instagram Hesap Dondurma

1- Hesabımızı dondurmak için buradaki linke giriyoruz.

2-Ardından alt taraflarda “Hesabımı Geçici olarak Kapat” diye bir seçenek göreceksiniz ona tıklıyoruz.

hesap dondur 1

3-Ardından karşımıza bir ekran daha gelecektir burada geçerli sebebi işaretledikten sonra şifremizi giriyoruz.

hesap dondur 2

4- Ve son adım olarak “Hesabı Geçici olarak kapat” seçeneğini tıklıyoruz ve hesabımız kapanıyor.

Uyarı

Hesabınızı geçiçi olarak olarak kapatmak biraz daha akıllıca bir çözüm olacaktır. Tabi eğer sevgilinizden falan bir şeyleri ömür boyu gizleme gibi bir endişeniz yok ise. Eğer hesabınızı kullanmaya devam etmek isterseniz mobil ile instagram hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Videolu Anlatım

Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısımda sizlerden gelen sıkça sorulan soruları yanıtlıyoruz. Eğer bu sorunlarınız haricinde farklı sorunlarınız bulunuyor ise bizlere yorum atarak bildirebilirsiniz.

Instagram Dondurulmuyor Ana Sayfaya Atıyor Sorunu

Instagram hesabınızı eğer önceden dondurduysanız ve tekrardan dondurmak istiyorsanız genelde bu tarz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Durum kimi zaman çerez kaynaklı olabiliyor. Bundan dolayı eğer dondurma işlemini mobilde deniyorsanız bilgisayarda deneyin yada tam tersi ise mobilde deneyebilirsiniz.

Instagram’daki Fotoğraflarım Geri Gelmiyor Sorunu

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açınca hesabınızdaki resimler kaybolmuş olabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü fotoğraflarınız bir süre sonra yerine gelecektir. Eğer çok uzun süreli bir hesap kapatma döneme yaşamadıysanız 5-10 gün içerisinde geri gelmektedir ancak 4-5 ay içerisinde gelen durumlar olduğunu da belirtmek isteriz.

Instagram Hesabı Nasıl Geri Açılır ?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrardan geri açmayı düşünüyorsanız konunun ilk paragrafından sonra belirttiğimiz kısımda sizler için açılan ayrı bir konunun linki bulunuyor. O konudan durumu daha ayrıntılı bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Yorum var

  • instegram hesabımı tekrar donduramıyorum heryerden denedim olmuyor haftada bir kez yapabilirsiniz diyor ama bir haftayı gecti ,1 yıl önce kadar bir kere daha dondurmuştum ama şimdi en son bir hafta önce dondurdum şuan donmuyor.

  • İnstegramimi üzerinden bir haftadan fazla geçmesine rağmen tekrar donduramiyorum sürekli bir kaç gün sonra tekrar deneyiniz diyor. belirtilen süre doldu ama donduramiyorum neden olabilir ? Daha önce bir kez dondurmustum bir yıl önceydi.

Yorum yap