Instagram Hikaye Anket (Oylama) Ekleme

Konuya puan ver!

Dünya genelinde şu anda aktif olarak 800 milyon civarı kullanıcısı bulunmakta olan Instagram’a son zamanlarda çok büyük derecede güncellemeler gelmeye devam ediyor. İlgili güncellemelerin büyük bir bölümünün açıkça SnapChat’ten alındığı görülmektedir. Buna göre Instagram’a şimdide ankat (oylama) özelliği geldi. Bunun da SnapChat’te var olduğu bilinmektedir.

Instagram’ın şu anda aylık 800 milyon civarı aktif olarak kullanıcısı bulunmakta olup reklam veren sayısının ise 2 milyona çıkartıldığı açıklandı. Instagram bilindiği üzere e-ticareti kendi bünyesine taşıyor ve bu konu hakkında da Andro Haber ekibi olarak sizlere Instagram’a Alışveriş Yapma Özelliği Geliyor! haberinden detaylı bilgiyi verdik. Şimdide Instagram hikayeler yani durum bölümüne bir güncelleme yaptı. Buna göre artık durum attığınızda anket açabileceksiniz.

Anket – Oylama Özelliği Geldi

Instagram güncellemeyi oldukça sık kullanılan hikayeler bölümü için yaptı. Bilidiği üzere Instagram’da her gün milyonlarca kişi hikaye, durum paylaşmaktadır. Duruma genel olarak video ya da resim olarak paylaşımlar yapılabilmekte olup Instagram’a yeni gelen güncelleme sayesinde artık herkes durumuna anket – oylama özelliğini ekleyebilecek.

Örneğin aklınıza her hangi bir soru mu takıldı, anket mi yapmak istiyorsanız ya da sizin güzel veya yakışıklı olup olmadığınız hakkında takipçilerin ne düşündüğünü merak mı ediyorsunuz? Hemen durum atarken anket, oylama özelliğini kullanarak bir durum atın ve kullanıcılar ilgili ankete yönlendiriniz. Bu sayede kullanıcılar hem sizin durumunuzu inceleyecek hemde anketinize katılarak aklınızda ki soruları yanıtlayacaktır. Peki Instagram anket, oylama özelliği nasıl kullanılır.

Instagram Hikayede Anket Nasıl Yapılır?

Instagram’ın hikayeler bölümüne anket yapma, oylama özelliği geldi. Peki Instagram hikayede anket özelliği nasıl kullanılır. Instagram’da normal hikaye paylaşma bölümüne gelerek çıkartmalar alanına gidiniz. Karşınıza çıkan anketler seçeneğini seçerseniz istediğiniz soruları ve cevapları yazarak anketinizi oluşturabilirsiniz. Instagram hikayelerde çıkartmaları nasıl durumunuza entegre ediyorsunuz işte anketi de aynı şekilde durumunuza entegre edebilirsiniz.

Takipçileriniz Instagram’ın üst bölümünden sizin durumunuza girdiğinden anketinizi görecek ve katılmak isteyecektir. Sizlerde Instagram anketiniz yanıtlandıkça bilgilendirileceksiniz ve en çok oy hangi cevaba verilmiş, kimler anket hakkında ne düşünüyor, kimler nasıl oy vermiş görebileceksiniz.

Yorum yap