Instagram Şifremi Unuttum Giremiyorum Ne Yapmalıyım ?

Instagram Şifremi Unuttum Giremiyorum Ne Yapmalıyım ?
4 (80%) 1 puan[s]

Instagram şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız endişelenmeyin şifrenizi unuttuğunuzda onu geri alabilmek için başvurabileceğiniz bazı yöntemler vardır, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve telefonunuza iletilen kısa mesaj aracılığıyla unuttuğunuz Instagram şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Instagram mail adresimi unuttum derseniz kullanıcı adınız yada telefon numarası ile de hesabınızı geri alabilirsiniz.. Ancak bu yöntemlerden hiçbirisine daha fazla erişiminiz yoksa Instagram ekibiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. İşte size hızlı bir ipucu; Eğer Instagram’a kayıt olduğunuz mail adresinizi hatırlıyor ancak bu mail adresinizin şifresini bilmiyorsanız bu mail adresinin şifresini öncelikli olarak sıfırlamanız çok yararlı olacaktır. Mail adresi şifresi sıfırlama işlemi Instagram’a nazaran daha kısa süren ve kolay bir işlemdir ve e-posta aracılığıyla Instagram şifresi sıfırlama yöntemi kullanabileceğiniz en etkili ve hızlı yöntemdir. Bu içeriği okuduğunuzda Instagram hesabınızın şifresini silip yenisiyle değiştirmek için başvurabileceğiniz 4 farklı yöntemi öğreneceksiniz.

Kolay Erişim

Aşağıdaki linklerden hangi yöntem ile şifrenizi yenilemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Instagram şifrenizi eğer unuttuysanız aşağıda sizlere vermiş olduğumuz 3 farklı yöntem ile şifrenizi kolaylıkla sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntemleri şu kriterlere göre kullanmanızda fayda var. Eğer email adresinizi unuttuysanız kullanıcı adınız ile eğer kullanıcı adınız ve mail adresinizi de unuttuysanız

Kullanıcı Adınızı Kullanarak Şifre Sıfırlama

1. Instagram’ı açın. Mor ve turuncu renk tonlarının içerisinde beyaz bir kamera çizimi şeklinde ikonu bulunur.

Bir Android cihazı kullanıyorsanız, Instagram’dan size şifre sıfırlama e-postası göndermesini istemek için kullanıcı adınızı kullanamazsınız.

2. Oturum açmak için Yardım al’a dokunun. Mavi giriş butonunun altında.

Bu alana ulaşmak için önce ekranın altındaki Giriş yap öğesine dokunmanız gerekebilir .

3. Kullanıcı adınızı yazın. Hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini hatırlamıyorsanız, Instagram kullanıcı adınızı girmek size en azından bir ipucu verecektir.

4. Oturum Açma Bağlantısına dokunun. Instagram’da kayıtlı e-posta adresinizin ilk harfini içeren bir açılır pencere ve bir onay mesajı görünecektir.

Örneğin, “Hesabınıza giriş yapmanız için gerekecek bir bağlantı ile m****@gmail.com adresine bir e-posta gönderdik” ifadelerini görebilirsiniz.

5. Tamam’a dokunun. Pop-up olarak açılan pencerenin altındadır.

6. E-postanızı açın. Hesabınızı açtığınız e-posta adresine daha fazla erişiminiz yoksa bunun yerine telefon numaranızı kullanmanız gerekir.

7. Instagram’dan gelen e-postayı açın. Konusu “Hesabınızla ilgili yardım” olacak ve oturum açma başlığının altında “buraya tıklayarak instagram şifrenizi sıfırlayın” yazılı bir bağlantı bulacaksınız.

Burada bir e-posta görmüyorsanız, “Spam” klasöründe (veya Gmail’deki “Sosyal” veya “Güncellemeler” klasörlerinde aramayı unutmayın). Eğer yine maile ulaşamazsanız tarayıcı geçmiş ve önbelleğinizi sildikten sonra maili yeniden isteyin.

8. Şifre sıfırlama bağlantısına dokunun. Bunu yaptığınızda, hesabınız için yeni bir şifre oluşturabileceğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

9. Yeni şifrenizi iki kez yazın. Bu sayfadaki iki metin alanına oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi girmelisiniz.

10. Parolayı güncelle butonuna dokunun. Sayfanın alt kısmında bulunur. Şifreleriniz eşleşirse yani kriterlerde herhangi bir sorun çıkmazsa, mobil tarayıcınızdaki Instagram ana sayfasına yönlendirilirsiniz.

Şimdi Instagram’ı açıp güncellediğiniz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

E-posta Adresini Kullanma

1. Instagram’ı açın. Mor ve turuncu renk tonlarının içerisinde beyaz bir kamera çizimi şeklinde ikonu bulunur.

E-posta adresinizi biliyorsanız, Instagram şifrenizi web sitesinden de sıfırlayabilirsiniz : Instagram oturum açma sayfasına gidin, sayfanın altındaki mavi “Oturum aç” bağlantısını tıklayın, Unuttunuz mu? bağlantısına tıklayarak şifre sıfırlama alanına girin ve bir sıfırlama bağlantısı almak için e-postanızı girin.

2. Oturum açmak için Yardım al’a dokunun. Mavi giriş butonunun altında bulunur.

Bu alanla karşılaşmak için önce ekranın altındaki Oturum açma’ya dokunmanız gerekebilir .

3. E-posta adresinizi yazın. Burada yazacağınız e-posta adresi, mutlaka daha önce Instagram’a giriş yaptığınız bir e-posta adresi olmalıdır.

Android’de önce Kullanıcı adı yazan alana e-posta adresinizi belirtebilirsiniz. Yani direkt olarak e-posta adresinizi girmenizi isteyecek bir kutu ile karşılaşmamanız muhtemeldir.

Instagram e-posta adresinizi hatırlıyorsunuz ancak bu e-posta adresiniz ile artık oturum açamıyorsanız, bunun yerine telefon numaranızı kullanmanız gerekecek.

4. Oturum Açma Bağlantısına dokunun. Ekranın üst kısmında bulunur, onay e-postasının gönderildiğini bildiren bir pop-up mesaj görürsünüz.

Android için, bunun yerine ekranın sağ üst köşesindeki → simgesine hafifçe dokunun.

5. Tamam’a dokunun. Pop-up pencerenin hemen altındadır.

6. E-postanızı açın. Hesap oluşturduğunuz e-posta adresine erişiminiz yoksa bunun yerine telefon numaranızı kullanmanız gerekir, ancak e-posta aracılığıyla şifrenizi sıfırlamakta ısrarcıysanız e-posta şifrenizi de sıfırlayabilir ardından güncel şifreniz ile giriş yapıp şifre sıfırlamak adına Instagram sayfasına ulaşabilirsiniz.

7. Instagram’dan gelen e-postayı açın. Konusu “Hesabınızla ilgili yardım” olacaktır ve oturum açma butonunun hemen altında “buradan instagram parolanızı sıfırlayın” başlıklı bir link bulunur.

Eğer bu mesajı sürekli sayfa yenilediğiniz halde göremiyorsanız önce e-posta oturumunuzu kapatıp yeniden açın ardından spam ve güncellemeler gibi diğer klasörlere göz atın.

8. Şifre sıfırlama bağlantısına dokunun. Bunu yaptığınızda, hesabınız için yeni bir şifre oluşturabileceğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

9. Oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi iki defa yazın. Sayfada karşınıza çıkan metin kutularına şifrenizi iki defa aynı şekilde yazarak şifrenizi güncelleyin.

10 Parolayı güncelle butonuna dokunabilirsiniz. Sayfanın en alt kısmında bulunur. Şifreleriniz eşleşirse, mobil tarayıcınızdaki Instagram ana sayfanıza yönlendirilirsiniz.

Telefon Numarası ile Instagram Şifre Sıfırlama

1. Instagram uygiulamasına giriş yapın.

2. Oturum açmak için Yardım al butonuna dokunun. Giriş yapmanız için oluşturulan butonun hemen altındadır.

Bu alanı direkt olarak bulamazsanız bir defa kullanıcı adınız ve yanlış bir şifre ile giriş yapmayı deneyin.

3. Telefon sekmesine dokunun. Ekranın alt tarafında büyük bir ikon olarak görünür.

Android’de, SMS gönder’e dokunun.

4. Giriş bağlantısını gönder butonuna dokunun. Bunu yaptığınızda, hesabınızın bağlı olduğu telefon numaranıza hesabınıza giriş yapabileceğiniz bir bağlantı içeren bir metin gönderilir.

Bir Android cihazı kullanıyorsanız, bu ekranla uğraşmak yerine ekranın sağ üst köşesinde bulunan → simgesine hafifçe dokunacaksınız .

5. Telefonunuzun mesajlar uygulamasını açın. Beş basamaklı bir sayıdan (123-45 gibi) oluşan bir SMS gönderilmiş olmalıdır.

6. Instagram’dan gelen mesajın üzerine dokunun. Metnin içeriğinde Instagram hesabınızı geri almak için kullanabileceğiniz bir bağlantı paylaşılacaktır, eğer bu bağlantı gönderilmediyse direkt olarak bir kod paylaşılır ve uygulamaya döndüğünüzde bu kodu girebilirsiniz.

7. Instagram bağlantısına dokunun. İki defa hafifçe dokunmanız gerekebilir.

8. Aç’a dokunun. Bunu yaptığınızda telefonunuz size bu bağlantıyı Instagram uygulaması içerisinde açmak isteyip istemediğinizi soracaktır, evet diyerek bu bağlantıyı uygulama içerisinden açabilirsiniz.

Bir Android cihazı kullanıyorsanız, bağlantıya hafifçe dokunmanız, sizi bir şifre sıfırlama ekranına götürecektir. Bir mobil tarayıcıda Instagram hesabınıza yönlendirilmeden önce iki kez oluşturmak istediğiniz yeni parolanızı yazıp Şifreyi sıfırla seçeneğine dokunmanız gerekir. Bu noktada, Instagram’ı açabilir ve yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

IPhone’unuzun Instagram şifresini sıfırlamak istiyor ancak eski e-posta hesabınıza erişemiyorsanız profil sayfanızdaki Profil Düzenle’ye dokunmanız ve e-posta alanına yeni bir e-posta adresi girmeniz gerekmektedir. Buradan ekranın sağ üst köşesindeki Bitti’ye dokunun, ayarlar sekmesine hafifçe dokunun ve Şifreyi Sıfırla butonuna tıklayın. Yeni e-posta adresinizde bir bağlantı alacaksınız ve bu bağlantı aracılığıyla hem e-posta adresiniz güncellenecek hem de şifreniz değişecektir..

Yöntem 4: Facebook Hesabı Kullanarak Instagram Şifresini Sıfırlamak

1. Instagram uygulamasına girin.

2. Oturum açmak için Yardım al’a dokunun. Eğer bu bağlantı ilk denemenizde karşınıza çıkmazsa 2-3 defa hatalı giriş yapmayı deneyin, mutlaka çıkacaktır.

3. Facebook ile giriş yapın butonu sayfanın en aşağıdaki kısmında bulunur.

Bu yöntemi yalnızca Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı ilişkilendirdiyseniz kuullanabilirsiniz.

4. Tamam’a dokunun. Bu butona tıkladıktan sonra zaten Instagram’ı kullanmak için bu profili yetkilendirdiğinizi söyleyen bir mesaj karşınıza çıkacaktır. Bir süre sonra Instagram hesabınızın açıldığını uygulamanızdan test edebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirebilir ve Instagram hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yap