Instagram Sıkça Sorulan Sorular ve Problemler

Konuya puan ver!

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlerin instagram üzerinden en çok karşılaştığınız sorunların çözümlerini yada sorularınızın cevaplarını paylaşacağız. Instagram hesap silme konumuzdan gelen bir çok çeşitli soru üzerine bu konuyu açmaya karar verdim. Bu konu altından Instagram hakkında ki sorunlarınızı belirtebilirsiniz. Sorulara yine aynen yorum şeklinde cevap verilecektir. Şuan kullanıcılar tarafından sorulup oluşturulan bu arşiv sürekli güncel kalacaktır. Yorum ile çözülen sorunlar konu güncellendikten sonra konuya eklenecektir. Şimdi en çok sorulan sorulara  , problemlere ve çözümlerine geçelim.

“Instagram Hesabını Dondurdum Geri Açamıyorum”

Instagram hesabını dondurduktan sonra geri açamıyorum diyen arkadaşların sayısı oldukça fazla. Instagram hesabınızı açarken siteden değil de telefondaki uygulamadan açmaya çalıştığınızdan herhangi bir sorun olmayacaktır ve Instagram hesabınız açılacaktır.

Bunun haricinde bazen arkadaşlar dur bir dondurayım sonra açayım diyor ve bunun arası anca 5 dakika oluyor. Bu gibi durumlarda da hemen açılmıyor bazen.

Instagram Akış Yenilemedi ve Instagram Açılmıyor Sorunu

Instagram akış yenilemedi sorunun sebebi internetiniz farklı bir engele takılıyor olmasından dolayı kaynaklanıyor. Bu sorundan kurtulmak için DNS değiştirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra DNS değiştirp tekrardan Instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyiniz.

Ayarlar > Kablosuz > Bağlı olduğunuz Wifi’ye uzun süre basılı tutun > Ağı Değiştir > Gelişmiş Seçenekleri Göster > İP Ayarlarını Statik IP seçin> Dns 1: 8.8.8.8 Dns 2:  8.8.4.4 yazın ve kayıt edin.

“Instagram Dondurdum Geri Açtıktan Sonra Fotoğraflarım Silindi Ne Yapmalıyım ?”

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızdaki fotoğraflarda haliyle silinir ve tekrardan açtığınızda gelmesi biraz zaman alır. Ancak herhangi bir şekilde endişe etmenize gerek yok. Instagram hesabınızı tekrardan açtıktan sonra resimleriniz kısa süre içerisinde geri gelecektir. Bu süre 5 güne kadar uzayabilmektedir.

“Instagram Hesabımı Sildim Ama Diğer Hesaplardan Görünüyor”

Instagram hesabınızı sildikten sonra diğer hesaplardan tamamı ile silinmesi biraz zaman alır. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok ve bir süre bekledikten sonra tamamı ile tüm hesaplardan Instagram profiliniz silinmiş olur.

“…. hesabından çıkış yaptırıldın hesap sahibi şifreyi degiştirmiş olabilir ” Hatası

Instagram’a giriş yaptıktan sonra bazen hemen atabiliyor ve durduk yere hesaptan çıkış yapıyorsunuz. Arada da yukarıdaki hatayı veriyor ve buna bir türlü anlam veremiyorsunuz. Bu olay genellikle şifre değiştirdikten sonra oluşmaktadır. Telefonumuzdaki çerezlerden dolayı instagram’daki eski şifremizi telefon hatırlar ve yeni şifre ile uyuşmadığı için hata alırsınız. Bu çözmek için Ağ Ayarlarını sıfırlamanız yeterli olacaktır.

“Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır” Sorunu

Bu sorun yapmış olduğunuz yorumlardan , paylaştığınız resimlerden vs. kaynaklı olabilir. Yani açıklama ne diyorsa odur. Gerçekten bir şeyi ihlal etmişsiniz veya birisi sizi şikayet etmiştir. Bundan dolayı hesabınız kapatılır ve ne yazık ki bu sorun kalıcıdır hesabınız geri gelmez.

1 Yorum

  • Telefon uygulamasında profilden sürekli çıkış yapıyor. Bilgisayar üzerinde böyle bir problem yok. Uygulamayı silip tekrar yükledim şifre değiştirildim herşeyi yaptım ama her giriş yaptığımda yaklaşık 5 sn sonra çıkış yapıyor. Nedenini bilen var mı?

Yorum yap