Instagram Stop Motion Nedir? Stop Motion Nasıl Kullanılır?

Instagram Stop Motion Nedir? Stop Motion Nasıl Kullanılır?
4 (80%) 1 puan[s]

Aylık olarak dünya geneli 800 milyon kullanıcısı bulunan ve getirdiği güncellemeler ile kullanıcıların beğenisini kazanan Instagram App Store ile Google Play Store’a yeni sürümlerini yayımlamaya devam ediyor. Instagram özellikle son zamanlarda hikayeler bölümüne sıklıkla güncelleme yapılmaya başlandı. Bu da gösteriyor ki Instagram ile Snapchat arasında esen soğuk rüzgarlar giderek sertleşmeye başlıyor.

Buna göre Instagram’a son olarak stop motion özelliği eklendi. iOS işletim sistemine sahip iPhone modelleri ve android işletim sistemine sahip telefon modelleri için yeni bir güncelleme yayımlandı. Yeni güncellemeyi yapan kullanıcılar Instagram’ın hikayeler bölümü için bir güncelleme daha yaptığını gördü. Instagram geçtiğimiz hafta Snapchat’e benzerliğini artırmak için hikayeler bölümüne bir güncelleme yapmıştı ve şimdi yeni bir güncellemeyi daha kamuoyuna sundu. Son güncelleme de Instagram stop motion özelliğini sundu. Peki Instagram Stop Motion Nedir? Stop Motion Nasıl Kullanılır?

Instagram Stop Motion Nedir?

Instagram’ın yeni getirmiş olduğu güncelleme de hikayeler bölümüne stop motion özelliği sunuldu. Peki stop motion nedir? Buna göre stop motion özelliği birden fazla fotoğraf çekilerek tüm fotoğrafların birleşimi ile GIF uzantılı videoların oluşturulmasıdır. Tabi aslında fotoğraflar birleşmiyor ve hikayeler bölümünde tüm paylaşımlar hızlı hızlı geçtiğinden dolayı atmış olduğunuz hikaye GIF uzantılı kısa bir video gibi gözükmektedir. Peki Instagram’a yeni gelen güncelleme sonucunda sunulan Stop Motion nasıl kullanılır?

Instagram Stop Motion Nasıl Kullanılır?

Instagram tarafından yeni getirilen güncelleme ile Stop Motion özelliği sunuldu. Peki stop motion nasıl kullanılır? Buna göre özelliği kullanmak için uygulamaya giriş yapın, sol üst bölümden hikaye ekle, hikayem alanına basın. Şimdi kameranız açılacak ve fotoğraf çekmeniz istenecektir. Fotoğraf çekim alanının en alt bölümüne baktığınız da Boomerang, Stop Motion, Tersten vb. gibi detayları görebilirsiniz. Bu alandan Stop Motion özelliğini seçin ve şimdi fotoğraflarınızı çekmeye başlayın.

Tüm fotoğraflarınızı stop motion ile çektikten sonra efekt ya da resimlerinizin üzerinde yazı ekleyebilirsiniz. Şimdi çekmiş olduğunuz fotoğrafları Instagram hikaye aracılığı ile paylaşın. Takipçileriniz stop motion çekim hikayelerinizde geçerken otomatik olarak hızlı hızlı geçiş yapacak ve GIF uzantılı video izliyor tadına varacaktır.

Yorum yap