Instagram Superzoom Nedir? Superzoom Nasıl Kullanılır?

Konuya puan ver!

Popüler sosyal medya uygulaması olarak kullanılan ve giderek büyüme göstermekte olan Instagram getirdiği güncellemeler ile kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Instagram bilindiği üzere son zamanlarda Snapchat uygulamasını taklit etmeye devam ediyor. Öyle ki Snapchat nasıl güncelleme yaparsa Instagram bu güncellemeye yakın ve biraz daha gelişmişini kendi uygulaması için çıkartıyor. Instagram ile Snapchat arasında soğuk rüzgarlar eserken Instagram yeni güncellemesi ile Superzoom hizmetini sundu. Peki Instagram superzoom nedir, superzoom nasıl kullanılır.

Instagram yeni getirdiği güncelleme ile programına superzoom özelliğini ekledi. Kullanıcıların programında daha fazla vakit geçirmesini amaçlayan Instagram oldukça beğenilen güncellemeler ile herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. En son çıkan güncelleme de programınaa superzoom özelliğini sunan Instagram yine kullanıcıların beğeneceği bir hizmeti sunmuş oldu. Peki Superzoom nedir, superzoom ne işe yarar ve superzoom nasıl kullanılır.

Superzoom Nedir?

Instagram tarafından Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlara sunulan yeni güncelleme de superzoom hizmeti sunuldu. Peki Superzoom nedir? Buna göre Superzoom özelliği fotoğraf ve video çekimlerinde daha dikkat çekici etki yapabilmemizi sağlamaktadır. Çekmiş olduğunuz fotoğrafı ya da videoyu çok kolay bir şekilde yakınlaştırabilmekte efektler ile çekimlerinize renk katabilmekte ve yine müzikler ekleyerek olayı dramatik bir hale dahi getirebilmektesiniz.

Yapacağınız birkaç tıklama ile çekimlerinize hızlı bir şekilde odak yapabilmekte ve suratınızı daha büyük hale getirebilmektesiniz. Şu anda Instagram tarafından sunulan superzoom hizmeti android ve ios işletim sistemine sahip telefonlara sunuldu. Peki superzoom nasıl kullanılır?

Superzoom Nasıl Kullanılır?

Instagram tarafından sunulan superzoom özelliğinin ne olduğu hakkında sizlere hemen yukarıda detaylı bir bilgi verdik. Peki superzoom nasıl kullanılır?

Buna göre Instagram’da superzoom özelliğini kullanmak için uygulamaya giriş yapın ve ekranı sağa kaydırın. Video alanının hemen altında Canlı – Normal – Boomerang özelliklerinin yazdığını göreceksiniz. İşte bu özelliklerinin hemen yanında superzoom yazmaktadır. Bu yazı güncelleme yapıldıktan sonra gelmektedir. Çekimleriniz sırasında ilgili bölümde superzoom yazan yere bastığınız da özelliği aktif olarak kullanabilmektesiniz. Video çekimlerinizi paylaşabilir ya da telefonunuza kayıt altına alabilirsiniz.

Yorum yap