Instagram Takipçi Arttırma İçin Ücretsiz 11 Yöntem

Ücretsiz Instagram takipçi arttırma yöntemleri ile birlikte instagram takipçi hilesi ve siteleri zararlı mıdır değil midir hepsi konumuzda.

Konuya puan ver!

Instagram kullanıcıları kullandıkları profildeki kişileri arttırıp fotoğraflarındaki beğenileri arttırmak için farklı yöntemlere başvuruyorlar. Bunlardan bazıları sitelere , bazıları ise takipçi arttırma hilesi diye konularda dolaşıyorlar. Bu tarz yöntemlerin instagram takipçi arttırma için kesinlikle yanlış yöntemler olduğundan bahsetmeden geçemeyeceğim. Sizlere takipçi arttırma için nasıl kandırıldığınızdan bahsettikten sonra doğal yoldan ücretsiz bir şekildeki instagram takipçilerinizi arttırmanın yollarını göstereceğim.

Takipçi Arttırma Siteleri Güvenilir Mi ?

instagram takipçi arttırma siteleri

Takipçi arttırma sitelerinin bir çoğunun sahte siteler olduğunu ve aslında sizi kandırdığını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Sizlerden instagram için giriş bilgileri isteniyor ve aslında kendi havuzlarını sizin hesaplarınız ile dolduruyorlar. Bir çok ticari satış sitelerinde Instagram için satışlar oluyor ve takipçilerin gerçek kişiler olduğunu söylüyorlar. Sizce bu tarz satış yapan kişiler nasıl bu kadar çok hesabı biriktiriyor ? Tabi ki de takipçi hilesi arayayım derken sizleri ağlarına düşürerek.

Sonradan olan şeyi söyleyeyim size. Hemen Google’a giriyorsunuz ve Instagram takip ettiklerim artıyor başlığını arıyorsunuz. Bunun sebepleri işte yüklemiş olduğunuz takipçi uygulamaları , takipçi siteleri vs. vs. Bundan dolayı bu tarz sitelerden kesinlikle uzak durmanızı öneriyoruz. Takip edenler artsın derken bir bakmışsınız mükemmel derece de takip ettikleriniz artıyor…

instagram takipçi hilesi

Instagram Takipçi Arttırma İpuçları

1- Sosyal Paylaşım Platformlarına Instagram’ı Bağlayalım

Instagram’da takipçilerimizi arttırma işlemine ilk öncelikle çevremizdekilerin tamamı ile bizi takip edip etmediğinden emin olarak başlayalım. Bunun için diğer sosyal paylaşım platformlarına instagram hesabımızı bağlayarak tüm çevremizdekilerin bizleri takip etmelerini sağlayabiliriz. Instagram’da fotoğraf paylaşımı yaparken de seçeneklerden “Facebook , Twitter vs.” seçersek daha etkili olacaktır.

2- Fotoğraf Çekerken Biraz Dikkatli Olun

Fotoğraf nasıl çekeceğimizi bilmiyorsak zaten biz yanlış yere gelmişiz demektir. Size milyonlarca takipçi versek bile çektiğiniz fotoğrafların bir esprisi olmadığı için büyük bir takipçi kaybı yaşarsınız. Bundan dolayı fotoğraf çekmenin sırlarını öğrenmenizde fayda var. Bu konuyu detaylı incelemek için buradaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Bu konu üzerinden vereceğimiz tüyo ise her seferinde instagram hesabınızı selfieler ile boğmayın. Çektiğiniz fotoğrafların bir kompozisyonu ve bir anlamı olmalı. Bir yere gitmişsinizdir , bir özel gündür , bir manzara vardır… Bunun gibi şeylere dikkat etmeniz gerekiyor çünkü takipçiler çekilmek için çekilen fotoğrafları hiç sevmezler.

3- Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Kullanabilirsiniz

Fotoğraf çekiminin biraz daha profesyonel durması için efekt veren uygulamalar kullanabilirsiniz ancak bu efektleri aşırı derecede kullanmayın. Örnek vermek gerekirse bir ışığı yok etmek için , yansımayı yok etmek için veya yüzünüzün rengini biraz daha getirmek için kullanın. Aşırı efektli fotoğraflar da sevilmez ancak iyice amatör duran fotoğraflarında sevilmediğini belirtelim. Bu uygulamalardan hangisini kullanırım derseniz Retrica uygulaması gayet iyi ve buradaki linkten indirebilirsiniz.

4- Başarılı Olmuş Kişileri Takip Edin ve Örnek Alın

Instagram’da başarılı olmuş ve takipçi sayılarını oldukça arttırmış kişiler sizinde dikkatinizi çekmiştir. Bu kişileri daha detaylı bir şekilde araştırarak neler yaptığını , nasıl fotoğraf çekip nasıl paylaşımlar yaptığını gözlemleyebilirsiniz. İdol belirlemek her zaman hayatta yapacaklarınızı belirlemenin en kısa yollarından bir tanesidir.

5- Hashtag Kullanımı Candır Beğeni Arttırır

Fotoğraflarınızı paylaşırken daha geniş bir kitleye ulaşmasını istiyorsanız kesinlikle hashtag kullanımını doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Popüler hashtagleri kullanırsanız çok daha geniş bir alan sizin fotoğrafınızı görür ve instagram takipçi arttırma için en iyi yöntemlerdendir. Eğer fotoğrafınızı da belirttiğimiz tavsiyelere göre yaptıysanız ve başarılı bir fotoğrafsa geri dönüt kesinlikle alırsınız. Hashtag kullandım diye kesin beğeni hiç bir zaman almazsınız. Başarılı bir fotoğraf olmadığı sürece yalnızca vakit kaybı olur. Beğeni için kesinlikle her ipucunu düşünerek instagram hesabınızı kullanın. Eğer popüler hastagleri merak ediyorsanız buradaki konumuzu ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

6- Fotoğrafları Beğenmekten ve Yorum Yapmaktan Çekinmeyin

Eğer biraz beğeni ve takipçi istiyorsanız çok da bencil olmayalım. Like for like olayı en sevdiğim ve en çok güldüğüm de olaylardan bir tanesidir ancak sonuca bakacak olursak gayet beğeni de artar takipçi de artar. Sizlere denk gelen ve size yatkın olan kişilerin fotoğraflarını beğenebilirsiniz. Duruma göre takip de edebilirsiniz artık o size kalmış ve genelde o tarz kişiler paylaşılan tüm fotoğrafları da beğenirler.

7- Fotoğraf Paylaşımlarını Ara Vermek Pek İyi Olmaz

Fotoğraf paylaşımlarını belli aralıklarla hatta yaşamınızdaki güzel kareleri yakaladığınız her an takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Genelde takipçiler durağan kişileri sevmezler ve bir haftadır paylaşım bile yapmamış neden takip ettiklerimin sayısı fazla olsun ki diyerek bir çırpıda sizi takibi bırakırlar. Halbuki o kadar instagram takipçi arttırma yöntemlerine dikkat edip zar zor o takipçiyi kazanmıştık ama kaybetmesi çok daha kolay oldu diyebiliriz.

8- Özel Günleri ve Sosyal Olayları Pas Geçmeyin

Özel günlerde ve sosyal olaylarda duyarlılık daha çok artar ve kullandığınız hashtag ile tam olarak istediğiniz kitleye ulaşırsınız. Birde ulaştığınız kitleyi kalbinden vurduk mu tamamdır ve kesin bir takipçi kazanırsınız. Sosyal günlerde o güne özel hashtagler belli olur zaten. Bu hashtagler sayesinde çok kolay bir şekilde ana kitleye ulaşılır.

9- Instagram’da Saat Kaç Gibi ve Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı ?

Türkiye’de yaşadığımıza göre ve takipçiler ağırlıklı Türk olacağına göre bizim saatimize göre düşüneceğiz genel olarak. Gündüz yoğun olan vakitte kimse telefonu eline pek almaz ancak saat 22:00-23:00 arası herkesin yapacak bir şeyi kalmamıştır. Diziler bitmiştir ve yorganın altına girip instagramı kurcalar. Bundan dolayı belirttiğimiz saatte paylaşım yapmanız takipçi arttırmanızı sağlayacaktır.

10- Takipçi Arttırma Siteleri Kullanılır Mı ?

Şuan için ülkemizde kurulan bir çok takipçi sitesi zararlı konumunda ve instagram takipçi arttırma sitelerini pek kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer güvenilirliği kanıtlanmış sitelere rastlarsak buradaki konumuzdan yine sizlerle paylaşabiliriz.

11- Kullandığınız Sitelerde İmza Olarak Kullanın

İnternet ortamında fazlasıyla takılıyorsanız ve forumları vs. yoğun bir şekilde kullanıyorsanız profilinizde ve imzanızda Instagram profilinizi vermeniz takipçi arttırmak için iyi bir yöntem olabilir. Böylelikle her ortamda kendinizi tanıtmış ve göstermiş olursunuz. Forumda da popüler bir kişi ve tanınmış biri iseniz sizi takip etmeleri muhtemel bir seçenek olacaktır.

Instagram

Yorum yap