Instagram’a Alışveriş Yapma Özelliği Geliyor!

Konuya puan ver!

Popüler sosyal medya uygulaması olarak bilinen ve dünya da 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram bilindiği üzere son raporlarda 2 milyon reklam veren sayısına ulaştığını belirtmişti. Ciddi kazançlar elde etmeye başlayan Instagram şimdi de e-ticareti kendi uygulamasına taşıma kararı aldı. Buna göre Instagram’a alışveriş yapma özelliği geliyor.

İnternet üzerinden alışveriş yapma mantığı her geçen gün artmakta ve pek çok kullanıcı alışverişlerini Instagram üzerinden kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirmektedir. Buna göre Instagram artık e-ticaret sistemini kendi uygulamasına taşıyacak ve müşteriler alışverişlerini Instagram üzerinden gerçekleştirecek. Peki Instagram’da alışverişler nasıl olacak? Instagram’da kendisini bir pazar haline getirecek ve firmalara üyelikler satarak uygulamasından satış yapmasına mı izin verecek?

Bigcommerce Kullanıcılarına Alışveriş Yapma Özelliği

Instagram uygulaması üzerinden bir yıldır kullanıcıların alışveriş yapabilmeleri için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Beta olarak test edilmekte olan bu sistemi sonunda bazı kullanıcılara sunuldu. Yakın zamanda sistem oturtulduktan sonra tüm dünya geneli herkesin kullanımına açılması beklenmektedir. Şu anda test aşamasında olan alışveriş yapma özelliği Bigcommerce kullanıcılarının erişimine açılmış durumadır.

Bigcommerce sistemi çevrim içi kullanılan bir e-ticaret mağaza sistemidir. Bigcommerce kullanıcıları Instagram üzerinden artık alışverişlerini yapabilecek. Örneğin e-ticaret firmalar sayfalarını Insstagram’a taşıyacak ve tüm ürünlerini resimli ya da videolu olarak tanıtarak satışlarını yapabilecek. Ödemeler güvenli bir şekilde Bigcommerce aracılığı ile yapılacak ve bu sayede hem satıcı hemde alıcının güvenliği sağlanmış olacaktır.

Tüketiciler ürünlerin tamamını Instagram üzerinden inceleyecek sadece satın almak için farklı bir pencereye yönelndirilecektir. Gelen ekrandan müşteriler ürünün parasını gönderecek ve satıcıda ürünü kargolayarak tüketiciye gönderecek. Alıcının onay vermesinden sonra Bigcommerce sisteminin parayı satıcıya aktarması bekleniyor. Tabi şu anda Instagram alışveriş özelliği hakkında tüm detaylar belli değil çünkü halen alışveriş sistemi üzerinde çalışmalar devam ediyor.

İlk etapta Instagram alışveriş yapma özelliği Amerika Birleşik Devletlerinde hizmetlerini sürdüren 20 farklı perakende firması ile anlaşma yapıldığı ve bu firmaların satışlara başladığı belirtildi. İlk aşama da ABD merkezli olarak güncellemenin sunulması bekleniyor ancak daha sonrasında tüm dünya ülkelerine bu özellik sunulacaktır.

Yorum yap