Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme: 3 Farklı Yöntem

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme: 3 Farklı Yöntem
1 (20%) 1 puan[s]

Instagram uygulaması geçtiğimiz günlerde Windows 10 için resmi olarak bir uygulama yayımladı ancak halen daha bu uygulama içerisinde bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek mümkün değil. Instagram üzerinde bir çok gelişme oluyor ancak büyük bir problem var ki o da kullanıcıların Instagram’ı bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanamıyor olması.

Kimi zaman fotoğraflarınızı biraz düzenleyip bilgisayar ortamında güzelleştirdikten sonra Instagram’a yüklemek istersiniz ancak şuan bu durum gerçekten biraz sancılı işliyor. Instagram’ın bu özelliği ileride belki değişebilir ancak bu özelliği kullanabilmek için bir kaç zorlu işlem yaparak işi halledebiliyoruz. Sizlere bu konumuzda bilgisayar üzerinden nasıl fotoğraf yüklenebildiğini göstereceğiz.

1. BlueStacks Yöntemi

BlueStacks programı bilgisayarınızı Android cihazı gibi çalıştırmanızı sağlar. Bu sayede bilgisayarınızda Bluestacks programı üzerinden Instagram uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bluestacks’in son sürümü olan BlueStacks 2 sürümünü buradaki linkten indirebilirsiniz.

 1. Uygulamayı indirip kurulumunu yaptıktan sonra Google hesabınız ile uygulamaya giriş yapın.
 2. Ardından uygulamanın yukarıdaki arama barında Instagram uygulamasını aratıp yükleyin.
 3. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama üzerinden fotoğraflarınızı bilgisayardan yükleyebilirsiniz.
 4. Yüklediğiniz fotoğraflara filtreyi normal uygulamayı kullanır gibi ekleyip paylaşmanız mümkün.

2. Gramblr Yöntemi

Gramblr programı ise bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek için yapılmış özel programlardan bir tanesi. Bu programı kullanarak çok basit bir şekilde Instagram’a fotoğraf yükleyebilirsiniz. Üstelik programın Türkçe desteği de bulunuyor. Programın size uyumlu sürümünü indirmek için buradaki adresi kullanabilirsiniz. Programı indirdikten sonra programı kurulum dosyasını çalıştırın programı başlatın.

 1. Programı kurduktan sonra program üzerinden bir üyelik oluşturun.
 2. Instagram hesabınız ile senkronize edin.
 3. Ardından bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 4. Yine dilediğiniz gibi bir filtre uygulayıp fotoğrafınızı instagram ortamına atabilirsiniz.

3. Dropbox Yöntemi

Instagram’a bilgisayar üzerinden fotoğraf atma yollarından bir diğeri ise Dropbox yöntemi. Bulut sunucu hizmetini kullanıp fotoğraflarınızı senkronize ederseniz bilgisayardaki fotoğraflarınızı Instagram üzerinden paylaşabilirsiniz.

 1. Bu işlemi yapmak için öncelikle buradaki linkten Dropbox sitesine giriş yapıp kayıt olun.
 2. Ardından programı bilgisayarınıza indirip kurun.
 3. Aynı programı Android veya iOS cihazınıza indirip kurun.
 4. Bilgisayarınız üzerinden Dropbox dosyasınza fotoğraflarınızı yükleyin.
 5. Telefonunuzu elinize alın ve yüklemek istediğiniz fotoğrafları aktarın.
 6. Aktarmış olduğunuz fotoğrafları dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme yöntemlerinden 3 tanesini anlattık. Eğer farklı yöntemleriniz var ise bunları bizlerle paylaşabilirsiniz. Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız bizlere yorum atarak yardımda isteyebilirsiniz.

 

1 Yorum

 • PROĞRAMI KULLANIYORUM çokta güzel emeğinize sağlık fakat bu proğramda dm yollanmıyor keşke mesajlaşmada olsa belkide vardır ben bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız mutlu olurum

Yorum yap