Instagram’da Arkadaşlarınızla Canlı Yayın Yapabileceksiniz

Konuya puan ver!

Günümüzde en popüer sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen Instagram yaptığı güncellemeler ile büyüme oranını artırmaya hızla devam ediyor. Her ay neredeyse 50 milyon civarı yeni aktif kullanıcıyı bünyesine kazandırmakta olan program şu anda aylık 800 milyon kişilik aktif kullanıcıya sahiptir. Canlı yayın ve hikaye özelliğinin gelmesi ile program daha iyileşirken şimdide canlı yayına yeni bir güncelleme geldi.

Bilindiği üzere Facebook’un sahibi olduğu Instagram’a canlı yayın uygulamalarının fişini çekmek için canlı yayın özelliği getirilmiş ve oldukça sık kullanılan bir bileşen haline gelmişti. Şu anda Instagram’da çok sayıda kişi canlı yayın açmaktadır. Öyle ki Instagram bu kullanımın daha da yükselmesi için bir yenilik daha yaptı. Buna göre Instagram’da arkadaşlarınızla canlı yayın yapabileceksiniz. Peki arkadaşlarınız ile canlı yayını nasıl yapacaksınız ve detaylar nedir.

İki Kişi Canlı Yayın Yapabileceksiniz

Normal şartlarda Instagram’da canlı yayın açmak için hikaye bölümüne gelmeniz ve canlı yayını başlatmanız gerekmektedir. Bunu yaptığınızda ekranda kendinizi görebilir ve yayına katılan sizlere yorum atan herkesi görebilmektesiniz. Ancak artık sistem değişiyor ve arkadaşınızı da canlı yayına dahil edebileceksiniz.

Anlaştığınız bir arkadaşınız ile aynı anda bir canlı yayın açmak isterseniz ekran ikiye bölünüyor ve ikiniz bir canlı yayın üzerinden tüm takipçilerinize seslenebiliyorsunuz. Bilindiği üzere gençler genel olarak arkadaşları ile oldukça eğlenmektedir bunu bilen Instagram öyle görünüyor ki harika bir düşünce aracılığı ile uygulamasına yeni bir güncelleme getirmiş.

Şu an bu özellik sayesinde iki kişi bir canlı yayın açabileceksiniz ancak üçüncü bir kişiyi daha canlı yayına aktarmanız mümkün değildir. Tabi ileride böyle bir özellik daha gelebilir. Yine her zamanki gibi arkadaşınız ile canlı yayın yaptıktan sonra çektiğiniz videoyu telefonunuza indirebilir ya da kayıt ederek hikayeler bölümü üzerinden sizleri takip eden ancak canlı yayınınıza katılamayan kişiler için 24 saatlik gösterimini sunabilirsiniz.

Instagram’ın yeni çıkartmış olduğu bu güncelleme oldukça olumlu yorum aldı. Şu anda çok sayıda kişi hemen bir arkadaşı ile birlikte Instagram üzerinden canlı yayın açmaya başladı. Kişi sayısı çoğaldığı için canlı yayın süreleri de uzadı.

Yorum yap