Instagram’da Artık Mesajlara Videolu Fotoğraflı Yanıt Verebileceğiz!

Konuya puan ver!

Popüler sosyal medya uygulaması olarak bilinen ve her geçen gün kullanıcı sayısı binlerce artan Instagram’a yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Instagram’a 10,34 sürümünün gelmesi bekleniyordu. İlgili sürüm ne zaman gelecek derken sonunda güncelleme yavaş yavaş bazı cihazlara sunulmaya başladı. Instagram’da artık mesajlara videolu fotoğraflı yanıt verebileceğiz.

Instagram üzerinden bir dakikadan kısa videolar ve fotoğraflar paylaşabiliyoruz. Ancak bizlere gelen mesaj, direct message DM’lere bilindiği üzere sadece yazılı olarak dönüş yapabiliyorduk. Ancak son gelen güncelleme ile artık DM’lere videolu ya da fotoğraflı bir şekilde dönüş yapabileceğiz. Üstelik Instagram farklı bir stil denemiş ve mesajlaşmayı oldukça eğlenceli bir hale getirmiş.

Mesajlara Fotoğraf ya da Video ile Cevap Verme

Instagram’da gelen 10,34 sürümlü güncellemeler bazı iOS işletim sistemine sahip cihazlara ve android işletim sistemine sahip modellere geldi. Sosyal medya da paylaşılan içeriklerden anladığımız kadarı ile Andro Haber ekibi olarak mesajlara fotoğraflı ya da videolu cevap verebileceğimizi öğrendik. Arkadaşlarınıza artık Instagram üzerinden fotoğrafların ya da videoların linkini atmanıza gerek kalmayacak.

Telefonunuz da bulunan tüm video ya da fotoğrafları arkadaşlarınıza, dostlarınıza ya da dostluk kurmak istediğiniz kişilere gönderebileceksiniz. Yine Instagram mesajlar bölümünü stickerlar ile eğlenceli bir hale getirmiş. Mesajlara fotoğraflı, videolu cecap verebileceğiniz gibi yine bölünmüş ekranlı olarak da cevap verebileceksiniz.

Yeni Mesaj Stickerları Eklendi

Instagram’ın bölünmüş ekranlı olarak mesaja dönüş yapabilme özelliğini Andro Haber ekibi olarak bizler çok beğendik. Buna göre fotoğraf gönderirken ekranı ikiye bölebiliyor ve altına farlı bir resim üstüne farklı bir resim koyabiliyorsunuz. Üstelik değişik stillerde yazılar yazabilir ve yeni gelmiş olan stickerları mesajlarda kullanabilirsiniz.

Arkadaşlık kurmak giderek yaygınlaştığı ve insanlar bu durumu sevdiği için görünen o ki Instagram bunu kazanç haline getirmek istemiş. 10,34 sürümlü Instagram güncellemesi mesajlar bölümü için yapılmış. Eğer sizlerde iOS işletim sistemi ya da andorid işletim sistemi kullanıyorsanız hemen App Store, Google Play Store’a girerek Instagram 10,34 sürümlü güncellemenin gelip gelmediğini görebilirsiniz. Eğer geldiyse ve bu eğlenceli mesajlaşma güncellemesinden yararlanmak istiyorsanız hemen uygulamalarınızı güncelleyebilirsiniz.

Yorum yap