İnternet Kesintisi Yaşanmaya Başladı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan bazı şehirlerde internet kesintileri yaşanmaya başlandı.


Kullanılan internet hızlarının artırılması ve Adil Kullanım Kotasının tamamen kaldırılması için görüşmeler sürdürülürken internet sağlayacı firmalar milyon dolarlık yatırımlarına devam ediyor ancak çok kez bazı bölgelerde internete erişim de sıkıntı yaşanmaktadır. Şu anda Türkiye’nin batı bölümlerinde her hangi kesinti yaşanmıyor ancak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bazı illerde internet kesintilerin yaşandığı hatta kullanıcılara göre aylarca gelmediği dahi belirtilebiliyor. Bu konu hakkında internet sağlayıcı firmalar güncelleme, bakım ve onarım gibi cümleler kurarak en kısa zamanda hatanın giderileceğini belirtmektedir.

İnternetler Neden Kesildi?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerde ki internet kesintisinin en büyük nedeni nedir? Sosyal medya da yapılan yorumlar incelendiğinde kayyum atamalarının buna etkili olabileceğini ve bu atamalara karşı olan kişilerin istasyonlara saldırı yaparak internet erişimini kesmek isteyebileceği belirtilmektedir ancak bu yorumlar ile ilgili her hangi bir resmi açıklama bulunmadığı için internet kesintilerinin nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Bu bölgede yaşayan ve interneti aktif olarak kullananların yorumlarına bakıldığında gün içinde internetin tekrar geldiği söylenmektedir ancak aralıklarla internette hala kesintilerin olduğu ve hızın ciddi anlamda düştüğü de belirtilen konular arasında yer almaktadır.

İnternet vericilerinin bulunduğu noktalara her hangi bir saldırı eyleminin olmadığı sürece kesintilerin yaşanmayacağı düşünülmekte olup kısa zaman içerisinde tekrar internetlerin aktif olarak kullanılmaya başlanamaması ile internet sağlayıcı firmalardan resmi açıklama beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın