iOS 11 İle Gelecek Yenilikler Nelerdir?

Apple bilindiği üzere 10. senesine özel bu sene iPhone 8 telefonu ile iOS 11 işletim sistemini piyasaya çıkaracak. Pek çok kişinin gözü her ne kadar iPhone 8 modeli ile gelecek yeniliklerde olsa da yine tüm iPhone kullanıcıları iOS 11 ile ne gibi değişiklerin geleceğini merak etmektedir. Pek iOS 11 ile gelecek yenilikler nelerdir?

Apple firması beta sürümü için sertifika onaylamış kişilere iOS 11 için çıkarılmış betaları göndermektedir. iOS 11 işletim sistemi ile gelecek güncellemeler sonucunda telefonlarda ne gibi değişikliklerin olacağını merak edenler iOS 11 beta sürümlerini indirmekte ve beta süürmlerinde ne gibi değişikliklerin olduğunu görmektedir. Apple firması iOS 11 işletim sistemi için şu ana kadar toplam 5 adet beta sürümünü kullanıcılara sundu. Peki şu ana kadar gelen beta iOS 11 işletim sistemlerine göre ne gibi değişiklikler oldu.

iOS 11 ile Gelen Yenilikler

1-) iCloud Mesajlara Son Verildi

iOS 11 için çıkarılmış 5 beta sürümlerine bakıldığında iCloud mesajlarının tamamen kaldırıldığı görülmektedir. Bilindiği üzere iCloud mesajları iPhone kullanıcıları kullanmakta ve ücretsiz olarak bir birleri arasında mesajlaşabilmektedir. Apple’in iCloud mesajlarını kapatma gibi neden karar aldığı bilinmiyor ancak iPhone kullanıcıları tarafından yapılan yorumlara göre iCloud mesajların kesinlikle yeniden gelmesi gerektiği ve bazı kullanıcıların iCloud mesaj üzerinden mesajlaştığını belirtmektedir.

Apple’in şu anda iOS 11 işletim sistemini denediğini biliyoruz. Yani iOS 11 işletim sistemi tam anlamı ile sunulduğunda büyük ihtimal iCloud mesaj yenide getirilecektir.

2-) Simgeler Değişiyor!

iOS 11 işletim sisteminin gelmesi ile bazı simgelerin değişeceği biliniyordu. Şu ana kadar gelen güncellemelere göre ayarlar ve kamera simgesinin değiştiği görülmektedir. Bütünü ile her hangi bir deişiklik yok ancak gri arka planın üzerinde bulunan koyu gri simge daha çok siyaha dönüştürüldü ve kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı.

3-) Ekran Görüntüsü Alma

iPhone modelinde ekran görüntüsü almak için güç tuşu ile beraber home tuşuna basıyorsunuz. Bu işlemi yaptığınızda tüm ekranda çerçeve olarak kısa süreli beyaz ekran gelmekte ve hemen geri gitmektedir. Şimdi iPhone modeline diğer telefonlarda olan özellik geliyor.

Buna göre artık iPhone modeliniz de ekran görüntüsü aldığınızda sol alt bölümde çekilmiş olan ekran görüntüsü ufak bir resim olarak çıkacak ve hemen geri kaybolacak bu sayede kullanıcılar nasıl bir ekran görüntüsü çektiğini görmüş olacak. Ekran görüntüsü resmi sağ ya da sol bölümde çıkabilir bu konuda değişiklikler yapılabilir.

4-) Müzik Simgesi Eklendi

Müzik çalarken alt menüyü kaldırdığınızda bilindiği üzere şarkının kaçıncı dakikada olduğu görülmekte ve ileri – geri simgesinin aktif hale geldiği bilinmektedir. Şimdi yine her şey aynı olacak ancak müzik bölümünü hemen sağ üstünde ses yüksekliği gibi müzik simgesi olacak peki bu ifade ne işimize yarayacak.

Müzik simgesine bastığınızda kolay bir şekilde müziği hoparlörden, AirPod ya da AirPlay üzerinden dinleyebileceksiniz. Ufak ama etkili bir özellik olarak değerlendirilebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap