iOS Kullananlar Dikkat Virüs Bulaşabilir

0

Artık her alanda çıkabilecek ve bulunabilecek açıklardan dolayı virüs iOS ‘a da bulaştı. Güvenliğiyle bilinen iOS işletim sistemine de virüs bulaştı ve hızla yayılmaya devam ediyor. Bu haberler ilk öncelikle App Store’da bulunan virüslü uygulamaların çıkması ile birlikte oluştu. Virüs haberleri WhatsApp , WeChat , Angry Birds gibi popüler uygulamalarla kalmayıp daha bir çok uygulamaya virüs bulaştı. Bu virüslerde gitgide yayılıyor ve iOS kullananlar için büyük tehlike oluşturuyor.

XcodeGhost adlı iOS’da çıkan virüs tahmin edebileceğinizden daha da geniş bir kitleye yayılmış durumda . Çok kısa süre de yapılan açıklama içerisinde virüs bulaşan uygulama sayısı 40 iken şimdi 476 uygulamaya virüs bulaşmış durumda. FireEye firmasının yaptığı açıklamaya göre ise 4000 iOS uygulaması şuan için virüslü konumda. Virüs bulaşan uygulamalar sağlam uygulamalar olacak ki şirketler uygulamaların isimlerini açıklayamıyor.

apple

Virüslerden gelen mesajlardan dolayı gereksiz sitelere yönlenebilir ve zararlı içerikler buluşabilir. Virüs sizin özel bilgilerinizi çalacak özelliğe sahip değil bu açıdan içiniz rahat olabilir ancak sürekli sizi rahatsız edip ilginç sayfalara yönlendirebilir ve telefonun işleyişini bozabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.