iPhone 6/6s Uygulama Güncelleme ve İndirme Sorunu Çözümü

Apple Store’dan uygulama indiremiyor veya güncellemeleri yapamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak çözüme ulaşabilirsiniz.


iPhone kullanıcılarının bir çoğunun karşılaştığı sorunlardan bir tanesi uygulama indirme veya uygulama güncelleme sorunu oluyor. Yeni bir uygulamayı indirmek için butona bastığınızda o sinir bozucu dönen şey hep dönüp duruyor ve bir halt olmuyor. Yada aynı şekilde güncelleme yaparken herhangi bir şekilde güncelleme işlemi olmuyor. Bunun bir kaç sebebi olabilir ve bizde bu sebepler ile çözümlere değindik. Verdiğimiz ipuçları ve çözümlerini deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

iphone apple store

 

Çözüm

İlk öncelikle Home tuşuna iki kez basarak açılmış olan uygulamaların hepsini kapatıyoruz. Ve telefonun güç tuşuna basarak kapatıp tekrardan açıyoruz.

Ayarlar – iTunes & app Store kısmına gidiyoruz.

iphone-indirme-sorunu

 

Otomatik Güncelleştirme ayarlarının tam olarak düzgün çalışması için ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.

indirme-sorunu-2

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra telefonumuzu kapatıp açıyoruz ve güncelleştirmeleri kontrol ediyoruz.

Diğer Çözümler

 • Eğer ilk çözüm sorunu çözmedi ise Ayarlar – Genel – Sıfırla -Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine tıklıyoruz ve tekrardan güncelleştirmeleri kontrol ediyoruz.
 • Eğer oda olmadı ise Ayarlar – iTune – App Store ‘dan Apple hesaba tıklayıp çıkış yapıyoruz. Çıkış yaptıktan sonra telefonu kapatıp açın ve tekrardan iTunes hesabınıza girin ve deneyin.
 • Eğer bunların hiç birisi olmasıysa fabrika ayarlarına dön seçeneği ile format atmanız gerekecek.
[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

10 Yorum Yapıldı

 • Hocam fabrika ayarlarına dönme disinda hepsini denedim maalesef tekrar oluyor. Turk usulu kapat-ac yontemi veya direk fabrika ayarlarina dön yonteminden daha kalıcı bir yontem yok mudur? Fabrika ayarlarina döndükten sonra tekrar ayni olayin olmayacagi ne malum?

  • format attığında olması lazım ancak yedek geri yüklersen bir işe yaramaz. kişileri yedekleyip format at. sadece kişileri aktarırsın

 • Bu Nasıl bir hatadır ki, bir kağnı para verip aldığımız telefondan bizi soğutuyor. 3 farklı iOS sürümünde de karşıma çıktı bu sorun.

 • App store dan uygulama indirmek istiyorum mobil veri kullanarak ama 100mb ustu uygulamalari wifi siz indirmiyor bir cozumu var mi ben bulamadim sa

 • Ben güncelleme ve indirme işlemi yapamıyorum kredi kartı bilgilerini istiyo ücretsiz olduğu halde nasıl düzeltirim bu sorunu?

 • Bende de aynı sorun var kendi çözümümü buldum hücresel veriye alıp güncelle diyorum indirmeye başlıyor sonra wifiye geçiyorum indiriyor.

 • Aynen ödeme bilgilerim güncel olmasına rağmen ücretsiz olan uygulamalarımı ne indirebiliyorum nede güncelleyebiliyorum ne yapmam lazım