iPhone 7 En çok Karşılaşılan Problemleri ve Çözümleri


Merhaba arkadaşlar bugün ki konumuzda sizlere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için en çok karşılan problemler , sorunlar nelerdir ve bunları nasıl çözeriz hakkında bilgiler vereceğim. Her zaman ki telefonlar ne kadar en son model olsa bile sorunlar çıkabiliyor. Üstelik sorunlar genel olarak aynı sorunlar diyebiliriz. Belli sorunların belirli çözümleri olduğunu unutmayalım. Bizde bu mantığa dayalı olarak sizlere çözümleri sunacağız. Belki farklı problemler için aynı çözümleri dahi uygulamamız gerekebilir. Şimdi sizlerle en çok karşılaşılan sorundan en az rastlanan soruna doğru gidecek şekilde problemleri ve çözümleri sıralayalım. Eğer sizin farklı sorunlarınız var ise yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

iPhone 7 Problemleri ve Çözümleri

Eski 3.5 m Jak Girişli Kulaklığı Kullanma

Yeni gelen bir özellik ile telefondaki jak girişi kaldırıldı ve kulaklığımıza uygun bir giriş bulunmuyor. Bu sorunun ne olacağı konusunda telefon çıkmadan önce bir çok spekülasyon yapılıyordu ancak telefon çıktıktan sonra çözüm kendiliğinden ortaya çıktı.

Çözüm

Cihazın kutusunda gelen jak girişini telefonunuza bağlayarak eski kulaklığınızı çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

iPhone 7 İle Hem Müzik Dinleyip Hem Şarj Etme Sorunu

Jak girişinin kalkmasından dolayı en çok gündeme gelen sorunlardan bir diğeri ise telefonunuzu şarj ederken yada müzik dinleyememeniz yada bunun tam tersi durumun yaşanması. Hem müzik dinleyip hem de şarj etmek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor hemen bunu bir inceleyelim.

Çözüm

 • Telefon için çıkarılmış bluetooth ile çalışan kulaklıklardan satın alabilirsiniz.
 • Telefonunun girişini çoğaltıcı kablodan satın almanız mümkün. Bu kablo size hem kulaklık için hemde şarj için giriş sağlayacaktır.

iPhone 7 Kamera Açılmama Sorunu

iPhone 7 kullanan birisi olarak karşılaştığım sorunlardan bir tanesidir. Kamerayı açmaya çalıştığımda kameranın açılmaması yada kameranın açılıp kapkaranlık olması gibi sorunlarla karşılaştım . Peki bu sorun nasıl çözülür ?

Çözüm

Bu sorunu çözmek için kamerayı kapatıp tekrar tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca güncellemeleriniz olup olmadığını kontrol ediniz.

iPhone 7 Snapchat Video Çekerken Başlangıçta Çıkan Tık Sesi

Snapchat videolarında , videonun başlangıcında çıkan garip bir tık sesi oluyor ve gerçekten rahatsız edici bir ses. Bu sesi hemen hemen tüm iPhone 7 lerden aldığımızı söyleyebiliriz. Şu ana kadar bu sorun için herhangi bir şekilde rapor edilen bir çözüm bulunamadığını belirtmek isterim. Yapmanız gereken şey telefonun sistem güncellemelerini veya Snapchat güncellemelerini takip etmeniz olacaktır. Çünkü bu sorun uygulama yapımcıları tarafından yada Apple yetkilileri tarafından çözülecek bir problemdir.

iPhone 7 Parmak İzi Okuyucu Sorunu

Parmak izi okuyucusu kimi zaman çalışmıyor ve parmağınızın izini doğrulayamıyor. Bu sorun genellikle elimiz biraz terliyse , ıslaksa yada soğuksa oluşabiliyor. Kimi zaman ise telefonumuzda zorunlu olarak doğrulama isteyebiliyor.

Çözüm

 • Maalesef telefonun bu fiziksel bir sorunudur ve bundan dolayı elimizi kurulamamız gerekir yada telefona şifre ile giriş yapmamız gerekir.
 • Telefonda kimi zaman zorunlu olarak şifre ister bu genelde telefon açılıp kapanmalarda gerçekleşir. Telefonun sistem olarak yapması gereken bir durumdur. O seferliğe mahsus şifre ile giriş yaptıktan sonra bir sorun olmayacaktır.

Cihazdan Gelen Tıslama Sesi

Bu cihazın arka kısmından gelen garip bir ses olduğu çoğu kullanıcı tarafından gelen şikayetlerden bir tanesi. Bu sorun genel olarak oyun açıldığında veya sağlam bir uygulama açıldığından oluşuyor. Tahmin edilen o ki bu sesin sebebi işlemciden dolayı.

Çözüm

Çözüm için şu an yapılabilecek bir şey yok ancak bu sesten gerçekten rahatsızsanız telefonunuzu Apple mağazısına götürüp yenisi ile değiştirilmesini talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tam olarak teknik bir sorun ve kullanıcı tarafından yapılacak bir durum söz konusu değil.

Uçak Modunu Açıp Kapattıktan Telefon Çekmiyor

Telefonunuz ile uçuş yaparken uçak moduna alıp sonradan açıyoruz ancak açtığımızda bazen servis sağlanamıyor ve telefon çekmiyor. Herhangi bir şekilde bağlantı sağlanamıyor. Bu telefonda oldukça sık rastlanan sorunlardan bir tanesi.

Çözüm

 • Telefonun ayarlar kısmından uçak modunu açık tekrardan kapatmayı deneyin.
 • Herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
 • Uluslararası bir seyahat yapıyorsanız cihazınızın ayarlar>hücresel kısmından uluslararası iletişime açık olup olmadığını kontrol ediniz.

iPhone 7 Şarj Çabuk Bitiyor Sorunu

Telefonların genel sorunlarından bir tanesi şarjların çok çabuk olarak bitiyor olması. Bu gibi sorunların aslında hemen hemen her telefon için aynı çözümler ile çözülebileceğini belirtmek isterim. Eğer sizin şarjınız çok hızlı bitiyor ise aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Çözüm

 • Telefonunuzu ayarlar > pil kısmından güç tasarrufu modu ile çalıştırabilirsiniz.
 • Gereksiz uygulamaların çalışmaması için kapatabilirsiniz.
 • Günümüzdeki uygulamalar arka planda da çalışabildiği için hücresel veri kullanımlarını kapatabilirsiniz.
 • Telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan kurtulmayı unutmayın.
 • Eğer telefonunuzun ekran ışığı çok fazla ise bunu kısabilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.