iPhone 8 Ekran Tasarımı Yeni Sızan Bilgide Görünüyor

Bir konu hakkında önceden bilgi sahibi olmak her zaman kişiye güzel hissetirmiştir (film spoiler hariç) ve şimdi de merakla beklenen iPhone 8 hakkında da önemli bilgiler var. Tabi ki de bu tarz bilgilerin adamı olan Evan Blass tarafından.

Yeni sızan bu bilgi yine bir tweet ile karşımıza çıkıyor. Evan Blass’ın tweetinde görebileceğiniz gibi bir telefon kabında yer alan iPhone 8’in ekranı tamamı ile telefonu kaplamış ve herhangi bir çerçeve görünmüyor. Uzun zamandır gelen sızıntı haberlerde yer alan fotoğraflar arasında en net ve en belirgin şekilde sorulara cevap veren fotoğraf diyebiliriz.

Bu render ile kullanıcıların aklındaki “home butonu ne olacak?” sorusunu da yanıtlamış oluyor. Sembolik bir home butonu yapan Apple çerçeveleri neredeyse tamamı ile kaldırıyor. Böylelikle Android kullanıcılarının sevmiş olduğu bu özellik iPhone kullanıcıları içinde geçerli olacak. Tamamı ile ekran olacak iPhone 8 tasarımında muhtemelen telefonu kilitlemek için farklı yöntem olacak ya da şuanda bulunan parmak izi okuyucu teknolojisinde farklı bir teknoloji kullanacağa benziyor. Geçtiğimiz günlerde sızan bir fotoğrafta parmak izi okuyucunun telefonun arkasındaki Apple logosunun altında durduğu görülüyordu. Bu haberin doğruluğu tartışılırken yüz tanıma sistemi ile de telefonun açılabileceği düşünülüyor.

Yeni gelecek telefonlarda Apple oldukça yüksek değişikliklere gitmesi bekleniyor. Ekran çözünürlüğü bir hayli iyileştirilirken kameranın da daha iyi özelliklerde gelmesi bekleniyor. Tabi bunun yanı sıra VR teknoloji için henüz adım atmamış olan Apple’ın bu konu da ne yapacağı da merak konusu diyebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap