iPhone 8 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Apple’in bu sene büyük umutlar ile çıkartması beklenen iPhone 8 modelinin teknik özellikleri ve cihazda ne gibi özelliklerin olacağı büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Her ne kadar bazı özelliklere internete sızdırılmış da olsa iPhone 8 modelinin nasıl piyasaya çıkacağı net olarak bilinmiyor çünkü bu sene Apple’in 10. senesi olduğu için bomba özelliklerin iPhone 8’de yer alacağı tahmin ediliyor. Peki iPhone 8 ne zaman piyasaya çıkacak.

iPhone 8 modelini merak edenlerin aklındaki ilk soru şüphesiz ki iPhone 8 ne zaman piyasaya çıkacak sorusudur. Andro Haber ekibi olarak Apple’in bu sene iPhone 8 modelini ne zaman piyasaya çıkartacağı konusunu sizler için araştırdık. Eğer aklınız da iPhone 8 ne zaman satışa sunulacak, iPhone 8 ne zaman piyasaya çıkacak, iPhone 8 ne zaman satılacak, iPhone 8 ne zaman pazara sunulacak gibi sorularınız varsa bu makalemiz aracılığı ile tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Çıkış Tarihi Ertelenebilir

iPhone 8 modelinin ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında Apple’dan resmi bir açıklama gelmedi. Peki resmi açıklama neden yok. Bilindiği üzere Apple iPhone 8 modelini farklı yapmaya çalışıyor ve cihaza diğer modellerde olmayan özellikleri eklemeye çalışıyor. Özellikle parmak izi okuyucusu, home tuşu, touch id bu sefer farklı bir tuş ile değilde tamamen ekrana gizlenmiş olarak piyasaya çıkartılmak istenmektedir.

Apple’in bilindiği üzere özellikle eski modellerde home tuşuyla başı belada. Çünkü garantiye gönderilen telefonların büyük bir bölümünde home tuşu arızası bulunmaktadır. Apple bu şikayetlerden sıkılmışa benziyor ki iPhone 8 modelinde home tuşu olmayacak. Telefon tamamen ekrandan ibaret olacak ve her tarafının dokunmatik özelliğine sahip olması ile ekrana bastığınız da home tuşu görevini, parmak izi okuyucu görevini yine yerine getirmiş olacaksınız.

Kasım Ayında Piyasaya Çıkabilir

iPhone 8 modelinin tedarikçileri arasında yer alan Kore’den önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre home tuşunun ekrana dahil edilmesi ve bu bölümün dokunmatik olması için çalışmaların yapıldığı LCD modellerde hiçbir problem olmadığı ve onay verildiği belirtildi. Ancak OLED cihazında bulunan sorunlar nedeni ile henüz OLED cihazlarında onayın gerçekleşmediği belirtildi. Peki şimdi ne olacak.

Kore tedarikçisi tarafından yapılan açıklama ile OLED cihazı henüz onay almamış bu sebepten dolayı cihaz elimize ancak Kasım ayında çıkabilir. Hatta OLED cihazı için yapılacak çalışmaların sonuç vermemesi ve üreticilerin kesin sonuca ulaşamaması ile iPhone 8 tıpkı diğer modeller gibi yine home tuşuyla beraber piyasaya sürülebilir.

Apple İşleri Zorlaştırdı

Apple ile tedarikçiler arasında yapılan anlaşmalar uzun süredir devam ediyor. OLED ekran için de çalışmalar devam ediyordu ancak Apple’in karasızlığı ve telefona ne gibi özellikleri dahil edeceği konusunda kararsız kalmasından dolayı OLED cihazların üretimi ancak Temmuz ayında başladı. Bu sebepten dolayı iPhone 8 modelinin üretiminde yavaşlık meydana geldi. iPhone 8 ne zaman piyasaya çıkacak sorusunun cevabı şu an için en erken Kasım olarak gözükmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap