iPhone Ekran Kırıldı Ne Yapmam Gerekiyor ?


iPhone ekranım kırıldı ne yapmalıyım ? diyorsanız doğru yere geldiniz. Hatalı bir işlem yapmadan en doğru şekilde neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Eğer telefon markanız iPhone 6 yada iPhone 6S ise bu tarz olaylar her an başınıza gelebilir. iPhone ekran kırılma yalnızca bu marka için geçerli değil her telefon için başınıza gelebilecek sorunlardan bir tanesi. Kaza ara düşürdüğümüz telefon kötü bir şekilde de düşmüş ise ekran kırılması yada çatlaması sonucuyla karşılaşıyoruz. Bu gibi durumlarda mağduriyet yaşamadan sorunları çözmek için haklarımızı ve ne yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Her firma farklı müşteri memnuniyetine sahip olduğu gibi Apple’da farklı bir müşteri memnuniyetine sahip olabilir.

iPhone Ekranı Kaç TL ?

Eğer telefonunuzun ekranını kırdıysanız ve yetkili serviste değiştirmek istiyorsanız bunun maliyeti sizlere yaklaşık olarak 1000-1500 TL arası olacaktır. Neredeyse bu rakam telefonun fiyatı kadar ve hiç de makul bir fiyat değil. Eğer yetkili servise giderseniz bu gibi bir sorunla karşılaşacaksınız ve gerçekten sinirleriniz bozulacak diyebilirim. Eğer biraz şanslıysanız ve İstanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız bu işlemi daha ucuza kapatabilirsiniz.

iPhone Ekranım Kırıldı Ne Yapmalıyım ?

Eğer telefonunuzun ekranı kırıldıysa yetkili servis yerine Apple Store’a gitme imkanınız var ise sizlere Apple Store’a gitmenizi öneririz. Yetkili servisten çok daha iyi bir rakam sizlere sunacaklardır ve sundukları 2 seçenek olacak sizlere.

Ekran Değişimi

Eğer isterseniz 400-600 TL gibi bir rakama ekranınızı değiştirmeyi teklif edeceklerdir. Eğer garantiniz var ise telefonunuzda daha önceden bu işlemi hiç uygulamadıysanız  bir seferliğe mahsus bu imkanı sizlere sunuyorlar.

Telefon Değişimi

Ekran değişimi yerine telefonunuza da değiştirebilirsiniz. Bunun için sizden yaklaşık 900 – 1300 TL arası bir rakam isteyecekler. Eğer telefonu da biraz kullandıysanız yenilemek için iyi fırsat bence. Bu seçeneği de düşünebilirsiniz.

Apple Store ‘ dan Randevu Almayı Unutmayın

Eğer işlemlerinizi Apple Store’dan yapmaya karar verdiyseniz buradaki adresten randevu almanızda fayda olacaktır. Siz normal bir şekilde gittiğinizde de sizlerle ilgilenenler olacaktır ancak işlem yapılması gerektiğinde mutlaka randevu isteyeceklerdir. Bundan dolayı bu seçeneğe karar verdiyseniz öncelikle randevu alın ve sonra Apple Store’a uğrayın.

Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bu işlemleri yapacağınız zaman telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın . Yani Apple Store değil yetkili servis bile olsa yedek almadan işlem yapmayın çünkü tüm fotoğraflarınız ve dosyalarınız silinebilir. Önlem almakta fayda var.

Bir Cevap Yazın