iPhone Modellerinin İsmi Değişebilir! Yeni İsim Ne Olacak?

Apple’in sahibi olduğu iPhone modellerinin özellikleri ve çeşitleri giderek artıyor. İlk zamanlarda sadece iPhone isimleri ile satılan modeller şimdilerde iPhone, iPhone S, iPhone S Plus, iPhone Plus isimleri ile satılmaktadır. Basına sızan bilgiye göre iPhone modellerinin ismi değişebilir ifadesi belirtildi. Peki Yeni isim ne olacak.

Andro Haber ekibi olarak sizler için iPhone modellerinin ismi değişebilir, yeni isim ne olacak haberlerini inceledik ve kendi yorumlarımız ile size isim değişikliği haberlerinin nereden kaynaklandığı ve ne ifade ettiğini belirtiyoruz. iPhone ismi değişecek mi, iPhone ismi değişiyor, iPhone yeni isimi ne olacak gibi tüm sorularınızın cevabını makalemizden bulabilirsiniz.

İsim Değişikliğine Gidilebilir

Bilindiği üzere genel olarak iPhone modeli yeni ürün piyasaya çıkartıldıktan sonra tüm kullanıcıların yorumlarına bakılır ve düzeltilmesi gereken yerler hakkında bilgi alınır daha sonra aynı ürünün S serisi piyasaya çıkartılır. Tabi Apple ürün çeşitliliğini artırdı ve artık SE, Plus, S Plus gibi yeni modelleri daha piyasaya çıkartmaktadır.

Ancak şöyle bir durum var ki iPhone modeli ile iPhone S modeli arasında ciddi bir fark olabilmektedir. En net farkı nerede görürüm diyorsanız kesinlikle iPhone 5 ile iPhone 5S modelleri arasında ki gözle görülür farkı incelemeniz gerekmektedir.

Yeni İsim Ne Olacak

Peki diyelim ki Apple bir karar aldı ve iPhone modellerinin ismini değiştireceğini duyurdu peki yeni isimler ne olacak. Eğer isim değişikliği olursa C ve Plus serilerinde isim değişikliği olur mu bilinmiyor ancak S serisinin isminin değişebileceği bekleniyor.

S serisi ile normal iphone serisi arasında fark olduğundan dolayı S serisinin yeni adı Pro olabilr. Çünkü S serisi bilindiği üzere hataların giderilmesi ile piyasaya çıkartılmış yeni modeldir. Ancak bu yönden düşünürsek SE serisinin de ismi değişebilir. C – SE serisinin ismi değişirse Mini olabilir. Bu sayede Apple önce iPhone serisini çıkartır, daha sonra Pro serisini çıkartır, küçük bütçeliler için Mini serisini ve daha sonra Pro Plus ile Plus modellerinin çıkartabilir. Tabi şu anda her hangi bir isim değişikliği söz konusu değil.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap