iPhone X Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Konuya puan ver!

Apple firması 10.senesinden dolayı kullanıcıları mest edecek bir yenilik ile herkesin karşısına çıktı. Akıllara iPhone 8 modelinin yeni adı iPhone X mi olacak, iPhone X modeli nedir soruları gelirken meğer iPhone X yeni bir cihaz olarak tanıtıldı. Buna göre iPhone X teknik özellikleri belli oldu.

Apple firması amiral gemi modeli olarak iPhone X nodelini gösterdi yani aslında hepimiz yanıldık. Apple firmasının 10. senesinden dolayı iPhone 8 modelini harika özellikler ile tanıtacak diye beklerken bizleri mest eden telefon ve farklı özellikler ile karşımıza çıkan cihaz iPhone X modeli oldu. Peki iPhone X teknik özellikleri nedir. RAM bellek, depolama hafızası, kamera özelliği, ekran boyutu vb. gibi detaylar nedir.

iPhone X Teknik Özellikleri

Apple firması iPhone X modelini 10. senesi olmasından dolayı piyasaya çıkarttı ve kullanıcılarını şaşırttı. Peki iPhone X modelinin teknik özellikleri nedir

iPhone X modeli kullanıcıları sevindirdiği gibi dev bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Buna göre iPhone X modeli 5,8 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak. Kullanıcılar genel olarak büyük ekran telefon sevmeye başladığı için Apple firması da iPhone X modeli için böyle bir karar almış gibi gözüküyor. iPhone X modelinin ekranı oldukça kaliteli yapıldı ve renkleri tonuna kadar görebileceksiniz. Cihaz HDR’ı destekleyecektir.

Peki iPhone X modeli kaç GB depolama hafızaları ile karşımıza çıkacak. Buna göre iPhone X modelinin 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama hafızası ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Tabi burada 256 GB yerine 128 GB depolama hafızası olsaydı hem daha uyarlı hem de kullanıcılar için daha uygun bir fiyat olurdu.

iPhone X modeli piyasaya uzay girisi ve gümüş renk ile çıkacak yani meşhur gold rengimiz iPhone X’de olmayacak. iOS 11 işletim sistemi güncellemesi alacak olan cihazımızı 3 GB RAM Bellek hafızasına sahip olduğunu öğrendik. iPhone modelleri için 3 GB RAM bellek oldukça yeterli bir rakamdır yani tüm işlemlerinizi kasmadan kolayca yapabilirsiniz. Cihazın arkasında iki adeta 12 MP çözünürlükte kamera ve önünde ise 7 MP çözünürlükte bir kamera olacak. Telefon piyasaya 999 dolar fiyata çıkacak.

İşletim Sistemi: iOS 11
İşlemci a11
RAM 3 GB
Hafıza 64 GB – 256 GB
Ekran 5,8 inç
Arka Kamera 12 MP
Ön Kamera 8 MP

Yorum yap