iPhone’un Pil Ömrünü En Çok Hangi Uygulamalar Azaltır ?


Iphone cihazlar özellikle kullanıcıları tarafından çok sevilen ve kolaylıkla her işi yapabildiğiniz telefonlardır. Böyle güzel cihazların da ne yazık ki şarjın çabuk tükenmesi gibi ciddi bir sorunu vardır. Bu noktada yoğun telefon kullanma alışkanlığında olan kullanıcılar aynı gün içerisinde cihazı 2 3 kez şarj etmek durumunda kalırlar. Iphone’un pil ömrünü en çok hangi uygulamalar azaltır konusunda sizin için birkaç konu tespit ettik. Bunları yapmanız sayesinde en azından eskisi kadar çok telefonunuzu şarj etmemeniz gerekebilir.

Parlak Ekran

Tüm akıllı telefonların ekranları özel aydınlatma araçları kullanılarak yapılmıştır. Iphone’un pil ömrünü en çok hangi uygulamalar azaltır konusunda da kesinlikle ilk sırayı alması gereken bu özel ekranlardır. Öncelikli olarak daima ekran ışığınızı otomatik ayarlama seçeneğini aktif tutmalı sonrasında da yoğun telefon kullanacağınız günler ekran parlaklığını en alt seviyeye indirmelisiniz. Bu sayede cihazınızın şarjı doğal olarak daha geç bitecektir.

Bildirim Ayarları

Iphone telefonlar her bildirim geldiğinde ekran ışığını yakma özelliği aktif olarak gelirler. Sesi çıkmayan bir uygulama ile gelen bir bildirim en azından ekranı aydınlatacağı için ciddi oranda şarj tükenmesine sebep olabilir. Bu yüzden ayarlar menüsü üzerinden girip bildirim ayarlarını değiştirmeniz daha uzun süre şarjınızın dayanması anlamına gelecektir.

Ekran Kilidi

Telefon ekranına uzun süre dokunmadığınızda sistem otomatik olarak ekranı kapatacaktır. Enerji tasarrufu planlanarak yapılmış bu özelliğin süresini en alt seviyede tutmak telefonunuzun ekranına 5 saniye kadar dokunmadığınızda ekranın kararmasını sağlayabilir ve böylece şarj tüketimini de otomatik olarak azaltmış olur.

Hücresel Veri, GPS ve Bluetooth

Telefonunuzun sinyal alıp göndermesi şarjını en çabuk tüketen nedenlerdir. Bu nedenle başta GPS olmak üzere internet bağlantısı ve Bluetooth özelliklerinin de genelde kapalı tutulması ve sadece ihtiyaç halinde açılması şarj probleminizin çözümünde yardımcı olacaktır.

Uygulamalar

Iphone cihazınıza yüklediğiniz uygulamalar siz kontrol etmeseniz de geri planda çalışıp şarjınızı bitiriyor olabilir. Öncelikle indirdiğiniz her programı çok iyi tanımalı ve böyle şarj sorunu çıkaran bir uygulama varsa telefonunuzdan yok etmeniz yine yararlı çözümler arasında olacaktır.

Bir Cevap Yazın