Teknoloji ve Haber Sitesi

İzmir’de Kariyer Günleri Başladı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF) açıldı.

  • 22 Mart 2022
  • 114 kez görüntülendi.
İzmir’de Kariyer Günleri Başladı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF) açıldı.

 

Fuarın açılışına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, paydaş üniversitelerin rektörleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, mezunlar ile öğrenciler katıldı

 

FUARLAR KENTİ İZMİR

AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı Fuar İzmir’deki etkinliğin açılışına katılarak stantlara ziyarette bulundu. Bu önemli fuara İzmir’in ev sahipliği yaptığını vurgulayan Bölünmez Çankırı, şöyle konuştu:

 

‘‘Öncelikli olarak ifade etmeliyim ki burada bulunan gençlerin gözlerindeki ışıltıyı görmek bizleri oldukça memnun etti. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin gençlerimize aynı olanakları sağlamak adına 11 bölgede, bölgesel kariyer fuarlarını gerçekleştiriyor olması gençlerimiz için büyük bir atılım. 9’uncu etkinlik olan EGEKAF’ın Avrupa ve Asya'nın görmüş olduğu en büyük kariyer fuarı olması fuarlar kenti İzmir’imiz açısından gurur verici.’’

 

EGEKAF GENÇLERİMİZ İÇİN NİMET

Bölgesel kariyer fuarının gençler adına büyük bir kazanımla bir fuar olduğunu dile getirdiği vurgulan Bölünmez Çankırı şöyle konuştu:

 

‘‘Bu fuar gençlerimiz için bulunmaz bir nimet. Yetenek Kapısı şu anda 1 milyon 100 binin üzerinde gencin gönüllü olarak gelip kaydolduğu, CV'lerini bıraktığı bir platform. Sadece gençler değil, 8 binin üzerinde şirket, üniversitelerin kariyer merkezleri, sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu devasa bir sistem.

 

Gençlerimizin hedefledikleri iş imkanlarını değerlendirebileceği, staj imkanlarını araştırıp öğrenebileceği kısaca kariyerlerine göre ne olup ne olmadığını zihinlerinde tam olarak netleştirebileceği en doğru yerdeler. Amaç gençlerimizin kendilerini iyi hissedecekleri, yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri, becerilerini sergileyebilecekleri alanlarda iş ve kariyer fırsatı bulabilmesi.’'

 

Fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkürle sözlerine tamamlayan Bölünmez Çankırı:

 

‘‘Fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkes büyük bir tebriği hak ediyor. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinesi ve Ege Üniversitesi ev sahipliğinde, 20 üniversitenin iş birliği ile gerçekleştirilen Ege Kariyer Fuarı tüm emekçilerine şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı