Kablosuz Bilgisayardan Telefona Dosya Nasıl Aktarılır

Konuya puan ver!

Günümüzde çok sayıda kişi bilgisayardan telefona dosya aktarımı gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere telefona her hangi bir veri, dosyanın indirilmesi uzun zaman almaktadır ya da araştırmalar bilgisayar üzerinden kolay yapıldığı için pek çok kişi tüm incelemelerini buradan gerçekleştirmektedir. Ancak bu durumda dosyalar bilgisayara aktarıldığı için herkes zorluk yaşayabilmektedir. Peki kablosuz bilgisayardan telefona dosya nasıl aktarılır?

Andro Haber ekibi olarak pek çok kişinin kablo olmadan bilgisayardan telefona dosya aktarımı konusunu araştırdığını gördük. Buna göre her an insanların yanında kablo olmayabiliyor ancak acil durumlarda kablo olmadan dosya aktarım ihtiyacı bulunabilmektedir. Peki kablosuz bilgisayardan telefona dosya aktarım yöntemi mevcut mudur? Elbetteki gerekli modülleri kullanırsanız hiçbir kablo ihtiyacı olmadan bilgisayardan telefona dosya aktarımı yapabilmektesiniz.

Kablosuz Dosya Aktarımı

1-) Mail

Mail günümüz de çok sayıda kişinin bilmediği bir yazılımdır. Mail aracılığı ile insanlarla iletişim kurabilir ve onlara dosyalar ya da veriler aktarabilirsiniz. Bu yüzden bilgisayardan telefonunuza kablosuz veri aktarımı yapmak istiyorsanız mutlaka mail kullanmalısınız.

Örneğin bir müzik dosyası, word dosyası, program ya da oyun gönderecekseniz bilgisayarınızdan mail adresinize giriş yapınız. Her hangi bir mail olabilir yani gmail ya da hotmail şartı aranmamaktadır. Rastgele bir mail adresine veya kendi kendinizin mail adresinize ilgili dosyayı aktarabilirsiniz.

Mail gönderimini yaptıktan sonra telefonunuzdan mail uygulamasını açın ya da tarayıcı üzerinden mail sitesine giriş yaparak gelen kutusu veya gönderilen kutusunu inceleyebilirsiniz. Buradan ilgili dosyayı telefonunuza indirebilirsiniz. Yani kablo olmadan bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarımı mümkündür.

2-) WhatsApp

Son zamanların en hızlı büyüyen uygulamaları arasında yer alan WhatsApp aracılığı ile de bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarımı yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle web.whatsapp.com sitesine bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra her hangi bir kişiye ya da gruba telefonunuza aktarmak istediğiniz dosyayı bilgisayarınızdan açacağınız WhatsApp üzerinden atınız.

Şimdi akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve verileri gönderdiğiniz kişilerin mesajını açınız. Bilgisayardan attığınız dosyanın telefonunuza da geldiğini göreceksinizdir. Şimdi ilgili veriyi telefonunuzdan indirebilir ve kablo olmadan dosya transferinizi hem ücretsiz hemde hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorum yap