Karadağ’a Gitmek İçin 5 Sebep

  • 21 Temmuz 2021
  • Karadağ’a Gitmek İçin 5 Sebep için yorumlar kapalı
  • 1.969 kez görüntülendi.
Karadağ’a Gitmek İçin 5 Sebep

Karadağ, geçmişteki Yugoslavya‘yı oluşturan 6 cumhuriyetten biri idi. Ülkemize yakınlığı Karadağ‘ ı gidilesi tatil rotalarından biri haline getiriyor.

İsterseniz Balkan turlarına katılıp, tüm balkanları tur rehberleri eşliğinde gezebilir, isterseniz de çantanızı kapıp, bir gezgin edasıyla adım adım ve özgürce gezebilirsiniz.

İşte Karadağ’a Gitmek İçin 5 Sebep

1. İnanılmaz Güzellikteki Bir Doğa

Dağları, denizleri, muhteşem yeryüzü şekilleri ile Karadağ ve özellikle Montenegro Şehri gerçekten görülmeye değer güzellikte.

2. Plajlar Bir Harika

Akdeniz ikliminin en güzel hali, kristal berraklığındaki Adriyatik Denizi ve kum plajlar bile buraya gitmek için bir sebep aslında.

3. Tarihi Özümsemek

Her sokağında apayrı bir tarih sizi bekliyor olacak. Geçmişinde çok acılar atlatan bu topraklar, şimdilerde en güzel günlerini yaşıyor.

4. Kotor Ağızları

O da ne dediğinizi duyar gibiyiz. Montenegro şehrindeki kotor Ağızları, dördüncü jeolojik zamandan kalma bir doğal yeryüzü şekli. Denizin girinti çıkıntılı yapısı zamanla birbirine doğal geçitlerle bağlı, birçok koy meydana getirmiş kesinlikle görülmeli.

BONUS

5. Vize Gerekmiyor

Karadağ ile Türkiye arasında vize muafiyeti olduğundan dolayı, rahatça vize derdiniz olmadan gidip tatilinizi yapabilirsiniz. 90 günden az kalındığı sürece kimse size problem çıkartmayacaktır. Bu arada Para birimi Euro.