Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’dan Müge Anlı’ya Eşme Ayvası

Kartepe Belediyesi, ünü dünyaya yayılan meşhur Eşme Ayvası ve Kocaeli’nin ilk kadın kooperatifi olan KARKAD lı kadınların ürettiği organik ürünlerin tanıtımı için Türkiye’nin en çok izlenen, milyonları ekrana kilitleyen, beyaz camın en sevilen programcısı Müge Anlı’ya canlı yayında hediye etti.

  • 09 Kasım 2022
  • Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’dan Müge Anlı’ya Eşme Ayvası için yorumlar kapalı
  • 203 kez görüntülendi.
Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa  Kocaman’dan Müge Anlı’ya Eşme Ayvası

Kartepe Belediyesi, ünü dünyaya yayılan meşhur Eşme Ayvası ve Kocaeli’nin ilk kadın kooperatifi olan KARKAD lı kadınların ürettiği organik ürünlerin tanıtımı için Türkiye’nin en çok izlenen, milyonları ekrana kilitleyen, beyaz camın en sevilen programcısı Müge Anlı’ya canlı yayında hediye etti.

 

KARTEPELİ KADINLARIN ÜRÜNLERİ MÜGE ANLI’DAN ÖVGÜ ALDI

Kartepe Belediyesi Basın Yayın Müdürü Deniz Dalgıç’ın bizzat katılarak, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın hediyelerini ve mesajını takdim ettiği Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, milyonların sevgilisi Müge Anlı Eşme ayvası ve Kartepeli kadınların üretip sattığı el yapımı organik ürünlerden övgüyle uzun uzun bahsetti. Çalışan, üreten ve ekonomisini kendi emeğiyle kazanmaya çalışan kadınları her zaman destekleyeceğini ifade eden Anlı, “Ne güzel bir şey üretmek, Karkadlı kadınlarımızı takdir ve tebrik ediyorum. Kadınlarımızı destekleyen Başkanlarımızın her zaman yanındayım ve onlarla gurur duyuyorum. Hediyeleri ve güzel mesajı için de Kartepe Belediye Başkanımız Mustafa Kocaman’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

ANLI: ÜRETEN KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIM

KarKad lı kadınların ürettiği Müge Anlı’ya takdim edilen hediye organik ev yapımı ürünler sepetinde, elma sirkesi, ayva ve şeftali reçeli, tarhana, erişte, kahvaltılık sos, salça gibi sağlıklı gıda ürünleri vardı. Aynı zamanda Türkiye’nin en lezzetli ayvası olan Eşme ayvasının da hediye edildiği ünlü sunucu Müge Anlı, ekranlarda Eşme ayvasına da yer vererek Eşme Ayvasının ününe ün kattı. Müge Anlı’nın canlı yayında okuduğu Başkan Mustafa Kocaman’ın mesajında ise aşağıdaki ifadelere yer verildi;

 

“Çalışkanlığı, güler yüzü ve yıllara sari yükselen başarılarıyla ekranların en sevilen, en başarılı programının mimarı; Güçlü, fedakar ve cesur Türk Kadınımıza toplumumuzdaki en iyi rol modellerden biri olan, Saygıdeğer Müge Anlı Hanımefendi; Sizlere Avrupa’da 13 ülkeye ihracatı yapılan, Türkiye’nin en lezzetli ayvası olan Eşme Ayvamızı ve Kocaeli’nin ilk Kadın Kooperatifi olan, Kartepe Kadın Eli Üretim ve İşletme Kooperatifi  KARKAD’ın marifetli kadınlarının ürettiği organik ürünlerimizi ikram etmek istedik. Kabul buyurursanız tüm Kartepeli hemşehrilerim adına mutlu oluruz. Afiyet ve şifa olsun…

 

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANI Av. MUSTAFA KOCAMAN”

Teveccüh göstererek mesajın tamamını canlı yayında okuyan Müge Anlı, “Çok naziksiniz başkanım. Kadınlara destek olan tüm belediye başkanlarımızın her zaman yanındayım. Kartepe’yi duydum ama gelmedim, gelmeyi de çok isterim” dedi.

 

Kartepe Belediyesi Basın Yayın Müdürü Deniz Dalgıç, Müge Anlı ile Tatlı Sert programının yapımcısı Kadriye Karademir Ablay’a da dostluğu ve muhteşem ev sahipliği için Başkan Kocaman adına teşekkür etti.

 

KARKAD’A SİPARİŞ TELEFONLARI YAĞMAYA BAŞLADI

Program sonrasında Başkan Mustafa Kocaman’a teşekkür eden Karkad Kadın Kooperatifi Kurucu Başkanı Ece Çiftçi, “Mustafa Başkanıma bizlere verdiği destek için sonsuz teşekkür ederim, kendisine minnettarız. Programdan sonra kooperatifimize sipariş telefonları yağmaya başladı. Şehir dışından siparişler alıyoruz. Siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalışmaya başladık” dedi. Program sonrasında Kartepe Belediye’sine Ayva siparişleri için telefonlar yağdığı ve KARKAD adına sosyal medyada sahte hesap açıldığı ve binlerce takipçiye ulaştığı da gelen bilgiler arasında.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı