Kartepeli Kadınlar Aşçılık Öğreniyor

Kartepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KARMEK kurslarında Kartepeli kadınlar yeteneklerini keşfediyor.

  • 13 Aralık 2022
  • Kartepeli Kadınlar Aşçılık Öğreniyor için yorumlar kapalı
  • 187 kez görüntülendi.
Kartepeli Kadınlar Aşçılık Öğreniyor

Kartepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KARMEK kurslarında Kartepeli kadınlar yeteneklerini keşfediyor.

 

Kartepelilere hizmet veren KARMEK kursları büyük ilgi görüyor. Kartepeli kadınlara yönelik başlatılan Aşçılık Kursu’nda yemek ve tatlıların nasıl yapılacağı konusunda püf noktaları öğretiliyor. Her türlü yemeğin ve hamur işinin öğretildiği kursta, lezzetin püf noktaları da kursiyerlere detaylı bir şekilde anlatılıyor.  

 

450 SAAT EĞİTİM

KARMEK Aşçılık Kursu Öğretmeni Kadriye Öztürk “Burada ev hanımlarına ve belge almak isteyen kadın ve erkeklere yönelik kurs veriyoruz. 17 Ekim’de başlayan kursumuz 03 Ocak tarihine kadar devam edecektir. 450 saat kursumuzu tamamlayanlara aşçı ve aşçı yardımcısı belgesi verilecektir. Bu kursun bitmesi ile yeni kurs açılacaktır. Türk – Osmanlı Mutfağı yemekleri kursiyerlerimize öğretilmektedir. Pastacılık konusunda da bilgi verilmektedir” dedi. 

 

KENDİ İŞLERİNİN SAHİBİ OLDULAR

Sözlerine devam eden Öztürk, “Çalışan kadınlarımız kendi evlerinde yaptıkları ürünlerle ev ekonomisine katkı vermektedirler. Burada kadınlarımız var olan becerilerini geliştirmektedirler. Geçmiş yıllarda eğitim alan öğrencilerimiz kendi evlerinde üretmelerinin yanı sıra kendi iş yerlerini açtılar. Bu bizleri gururlandırmaktadır. Hedefimiz kadınlarımızın en iyi şekilde eğitim almalarıdır” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı