Katar Balon Festivali 2023 Görselleri

Bu yıl 3.

  • 27 Ocak 2023
  • Katar Balon Festivali 2023 Görselleri için yorumlar kapalı
  • 203 kez görüntülendi.
Katar Balon Festivali 2023 Görselleri

Bu yıl 3. kez Katar Turizm’in partnerliğinde 19- 28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Katar Balon Festival’inde 50’den fazla balon gök yüzüyle buluştu.

10 gün süren festival, ailenin tüm fertlerine keyifli anlar yaşatmayı amaçlayan birden çok aktivite de ev sahipliği yapıyor. Festivalde, birbirinden leziz yemekler, dj performanslar, konserler ve çocuklara özel eğlenceler her yaş grubundan ziyaretçiye keyifli anılar biriktirme imkanı sunuyor.

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabildiği Katar; Orta Doğu’nun kalbinde bulunan, Basra Körfezi’nin çevrelediği bir yarımadadır.  2022 yılında Numbeo tarafından dünyanın en güvenli ülkesi seçilen Katar, tüm gezginlere kucak açıyor; 95’ten fazla ülkeden Katar’a vizesiz giriş yapılabiliyor. Katar, kolayca erişilebilen ve inanılmaz bir çeşitliliği bünyesinde bulunduran turistik mekanlara sahiptir.

Ancak bununla da sınırlı değil; Katar, Balina Köpek Balığı ve görkemli bir ulusal hayvan olan Arap Antilobu da dâhil olmak üzere çok sayıda fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor. Katar’da yaşanan birçok deneyim, kültürel özgünlük ve modernitenin benzersiz bir mozaiğini oluşturuyor. Katar, ikonik müzelerden gökdelen restoranlarına; heyecan verici çöl maceralarından, FIFA 2022 Katar Dünya Kupası™ gibi dünyaca ünlü birçok etkinliğe kadar, her gezgine ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.  

Katar’ı transit geçecek olan gezginler, Qatar Airways ve Discover Qatar tarafından sunulan, Qatar Tourism tarafından desteklenen en iyi fiyatlara sahip kısa süreli konaklama paketleri ile bir taşla iki kuş vurabilir ve tatil sayılarını ikiye çıkarabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı