Kaz Dağları Gezilecek Yerler ve Konaklama

  • 04 Ağustos 2021
  • Kaz Dağları Gezilecek Yerler ve Konaklama için yorumlar kapalı
  • 1.199 kez görüntülendi.
Kaz Dağları Gezilecek Yerler ve Konaklama

Kazdağları‘nın eteklerinde yer Adatepe ve Yeşilyurt köyleri kesinlikle ziyaret edilip, gezilmesi gereken yerler, ruhunuzun arındığını ve huzur bulduğunuzu hissedeceksiniz. Bu köyler Ege’nin en sakin ve bir o kadar da güzel köyleri. İstanbul’dan uçakla 45 dakikada Balıkesir-Edremit’ e ulaşıp, dolmuş ile veya araç kiralayıp Küçükkuyu’ya gelebilirsiniz.

Kaz dağları muazzam bir oksijen deposu, çevresindeki eteklerinde yer alan eski Rum köyleri ise çok güzeller. Turistik olarak da nam salmış bu köylerin en gözdeleri Adatepe ve Yeşilyurt. Küçükkuyu’da daha ekonomik olarak konaklayarak 2-3 kilometre uzaklıktaki bu köylere gezmeye gidebilirsiniz. Dilerseniz bu köylerde de konaklama var fakat Küçükkuyu’ya nazaran biraz daha pahalı.

ADATEPE KÖYÜ

Düzenli ve bakımlı evleri güzel mimarileri ile bir Avrupa köyüne geldiğinizi sanabilirsiniz. Eskiden kalma tarihi taş Rum evleri muhteşem görünüyor. Birbirinden güzel fotoğraf kareleri çekeceğiniz köyün girişinde Zeus Altarı‘nın olduğu tepe bulunuyor panoramik masmavi deniz ve koyların enfes manzarasını sunuyor. Altınoluk, Akçay ve Ayvalık kuş bakışı olarak ayaklarınızın altında…

YEŞİLYURT KÖYÜ

Bir gününüzü de Yeşilyurt Köyü‘ nü gezmeye ayırın, burası biraz daha hareketli bir yaşama sahip. Köy meydanında esnaf dükkanları ziyarete gelenlere hediyelik eşyalara satıyor. Ayrıca organik zeytinyağı, zeytin, testi peyniri, karadut reçeli, kekik, ısırgan otu gibi ürünlerde alabilirsiniz. Gezip, dolaştıktan sonra manzaraya karşı çınar ağacının gölgeliğinde yorgunluk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Dar sokakları olan eski evler hayranlık uyandırıcı güzellikte, insanın kafasındaki hep bir köy hayatına kaçışın vücut bulmuş hali burası. Soluk şehirlerden uzaklarda kendinizi mükemmel hissedeceğiniz Kaz Dağları köylerini mutlaka ziyaret edin. Yeşilyurt Köyü dünyanın oksijen açısından en zengin ikinci bölgesi olarak biliniyor.

Köyleri, gezdikten sonra akşamüzeri Küçükkuyu‘da deniz kenarındaki restoranlarda gün batımı eşliğinde yemeğinizi yiyerek güzel anılar biriktirdiğiniz bir tatil geçirebilirsiniz.

Dondurma sevenler Zeushan Kafe’nin ısırgan otlu, zeytinli, kekikli dondurmasını denemeden dönmesin. Meyveli sevenler için karadutlu önerimizdir.

KAZ DAĞLARI KALINACAK YERLER

Yengeç Otel; Küçükkuyu’da limanda yer alan otel Midilli adasına bakıyor. Girişinde bahçeli restoranında taze deniz mahsulü yemekleri sunuluyor. Odalarında TV ve internet bulunan otelin, deniz manzaralı odalarında kahvaltı dahil kişi başı 125 lira, standart odalarda konaklama ise kahvaltı dahil kişi başı 100 lira.

Deniz Kızı Motel; Terası ve kafesi olan otel deniz manzaralı. Mavi beyaz dekoruyla Yunan evlerine benzeyen mimarisi ile merkezde sakin ve huzurlu bir otel. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 125 lira.

Alp Otel; Deniz kenarında yer alan şık otel merkezi konumda. Plajı, terası ve mini bir barı bulunan otelde öğle ve akşam yemekleri için alakart restoran mevcut. Özel otoparklı, TV ve internet hizmeti sunan büyük odaları var. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 150 lira.

Gümüş Otel; Denize sıfır konumdaki sevimli otel, Küçükkuyu’da. Açık havada da kahvaltı keyfi sunan otelin bazı odaları denize bakıyor. İsterseniz restoranda akşam yemeği alabilirsiniz. Otelin teknesi ile tekne turuna veya balığa çıkılabiliyor. Kişi başı kahvaltı dahil konaklama 95 lira.