Kemanın iki Büyük İsmi Anılıyor Yüzyılın Yüzleri: Cevdet Çağla ve Emin Ongan

Kemanın iki büyük ismi Cevdet Çağla (1900-1988) ve Emin Ongan (1906-1985)’ın anılacağı Yüzyılın Yüzleri başlıklı konserde, keman icracısı olmalarının yanı sıra, dönemin ve günümüzün sevilen eserlerine imza atmış bestekârların çeşitli formlardaki sözlü ve saz eserleri solo ve koro olarak icra edilecek.

  • 30 Mayıs 2024
  • Kemanın iki Büyük İsmi Anılıyor Yüzyılın Yüzleri: Cevdet Çağla ve Emin Ongan için yorumlar kapalı
  • 68 kez görüntülendi.
Kemanın iki Büyük İsmi Anılıyor Yüzyılın Yüzleri: Cevdet Çağla ve Emin Ongan

Kemanın iki büyük ismi Cevdet Çağla (1900-1988) ve Emin Ongan (1906-1985)’ın anılacağı Yüzyılın Yüzleri başlıklı konserde, keman icracısı olmalarının yanı sıra, dönemin ve günümüzün sevilen eserlerine imza atmış bestekârların çeşitli formlardaki sözlü ve saz eserleri solo ve koro olarak icra edilecek. Şef ve tanbur sanatçısı Hakan Talu’nun yöneteceği konserin misafir solisti ise, günümüzün başarılı ses sanatçısı Sezen Cin Özdemir olacak.

Türk müziğinin en saygın keman virtüözlerinden kabul edilen Cevdet Çağla ve Emin Ongan yetenekli icracılar olmalarının ötesinde, duygusal derinlik ve zengin melodik yapılarla dolu besteleriyle klasik Türk müziğine katkılarda bulunmuş iki isim. 

CRR’de Yüzyılın Yüzleri konser serisi kapsamında Çağla ve Ongan anısına gerçekleşecek konserin repertuvarındaki bazı eserler şu şekilde: Cevdet Çağla’dan Nur Salkımı, Baharda Bu Yıl Melal Var, Kaçıncı Faslı Bahar; Emin Ongan’dan Sen Benim Gönlümde Açan Son Güldün, Leblerinde Kıvrılan Bir Goncanın Al Rengi Var, Hasretle Yanan Kalbimde.

Konser biletleri 40 ve 90 TL kategorilerinde CRR gişesi ve Biletix’te satışta.

Konser Detayları:

Tarih: 1 Haziran Cumartesi

Saat: 13.00

Şef/ Tanbur: Hakan Talu

Solist: Sezen Cin Özdemir

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı