Kenan Doğulu “İhtimaller” Caz konseriyle 28. İstanbul Caz Festivali’nde

Kenan Doğulu; “İhtimaller” caz projesiyle, 15 Eylül gecesi İKSV’nin düzenlediği 28.

  • 17 Eylül 2021
  • Kenan Doğulu “İhtimaller” Caz konseriyle 28. İstanbul Caz Festivali’nde için yorumlar kapalı
  • 508 kez görüntülendi.
Kenan Doğulu “İhtimaller” Caz konseriyle 28. İstanbul Caz Festivali’nde

Kenan Doğulu; “İhtimaller” caz projesiyle, 15 Eylül gecesi İKSV’nin düzenlediği 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne aldı.

Uzun soluklu müzik kariyerinde unutulmaz şarkılara imza atan Kenan Doğulu, 2016 yılında hayata geçirdiği “İhtimaller” caz projesiyle bu sene ilk kez sahne aldı. Pop müzikteki başarısıyla dinleyicilerinin kalbinde taht kuran Doğulu, en sevilen şarkılarının caz versiyonlarından oluşan “İhtimaller” projesiyle de büyük beğeni topladı. 

Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleşen 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında 15 Eylül Çarşamba gecesi Harbiye’de sevenleriyle buluşan Kenan Doğulu; “Aşk Oyunu”, “Tutamıyorum Zamanı” ve “Ex Aşkım” gibi hit şarkılarını caz formunda dinleyiciyle buluşturdu. “İhtimaller” albümünde yer almayan “Vay be”, “Çakkıdı”, “Aşk ile Yap” ve “Kandırdım” gibi en sevilen şarkılarının caz versiyonları büyük alkış aldı.

Harbiye’de Kenan Doğulu ile caz rüzgarının estiği bu muhteşem gecede sanatçıya sahnede değerli caz müzisyenlerinden Ozan Musluoģlu, Ercüment Orkut, Şenova Ülker, Ferit Odman, Mehmet İkiz, Engin Recepoğulları, Bulut Gülen, Sibel Gürsoy ve Tuba Önal eşlik etti.

Türkiye’nin en önemli gitaristlerinden başarılı caz müzisyeni Sarp Maden, Avrupa cazının önde gelen soprano saksafonistlerinden Stefano Di Battista ve başarılı müzisyen Ozan Doğulu bu güzel gecede Kenan Doğulu’nun sahnesine konuk oldular. Konuk sanatçılar, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Kenan Doğulu için sahneyi açan ön grup “The Esence Project” ise konseri izlemeye gelen müzikseverlerden tam not aldı. 

Müzikal anlamdaki başarısıyla ve sahne performansıyla hafızalardan silinmeyen konserlere imza atan Kenan Doğulu, swing ve cazın dinamizmiyle bir kez daha müzikseverleri mest etti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı