Kimpur, Yenilikçi ve Sürdürülebilir Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor

Kimpur’dan yenilikçi ve sürdürülebilir iki yeni ürün   39 yıllık deneyimi ile poliüretan sektörünün önde gelen şirketlerinden Kimpur, Ar-Ge’sine yaptığı yatırımlarla yenilikçi ve sürdürülebilir ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

  • 15 Kasım 2022
  • Kimpur, Yenilikçi ve Sürdürülebilir Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 245 kez görüntülendi.
Kimpur, Yenilikçi ve Sürdürülebilir Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor

Kimpur’dan yenilikçi ve sürdürülebilir iki yeni ürün

 

39 yıllık deneyimi ile poliüretan sektörünün önde gelen şirketlerinden Kimpur, Ar-Ge’sine yaptığı yatırımlarla yenilikçi ve sürdürülebilir ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kimpur, KIMplus Yardımcı Malzemeler ürün gamına eklediği ve birlikte kullanıldığında üstün avantajlar sağlayan KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler ve KIMrelease R Serisi Yeni Nesil Kalıp Ayırıcıları’nın lansmanını, 16-19 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan (AYSAF) Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda yapacak. 6. salonda 205 nolu standında sektörde ‘Mükemmel İkili’ olarak tanımladığı yeni ürünlerinin yanı sıra son poliüretan çözümlerini de tanıtacak olan kimya sanayi şirketi, sektör profesyonelleriyle buluşmak için gün sayıyor. 

 

Üretimini yaptığı poliüretan sistemler; ayakkabı, otomotiv, mobilya, yalıtım-inşaat ve ısıtma-soğutma sektörlerinde kullanılan Kimpur, KIMplus Yardımcı Malzemeler ürün gamına inovatif, yüksek performanslı iki yeni ürün ekledi. Şirket, sürdürülebilir ve bir arada kullanıldığında üstün avantaj sağlayan KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler ve KIMrelease R Serisi Yeni Nesil Kalıp Ayırıcıları AYSAF’ta yapacağı lansmanda sektör profesyonellerine tanıtacak. 

 

Enerji tasarrufu ve maliyet avantajı sağlayan yeni ürün gamı

Geliştirdiği ürünlerle sektörde öncü bir rol üstlenen Türkiye’nin yüzde yüz yerli poliüretan sistemleri üreticisi Kimpur, kalıp arasında bir katman oluşturarak ürünün kalıptan kolay ayrılmasını sağlayan, üretim aşamasında yıkama ve perkloretilen kullanımı gerektirmeyen KIMrelease R Serisi Yeni Nesil Kalıp Ayırıcıları ve poliüretan sistemleri renklendirmek amacıyla kullanılan KIMreactive MB Sıvı Renklendiricileri pazara birlikte sunuyor. Bu Mükemmel İkili birlikte kullanıldığında çok daha yüksek performans göstererek müşterilerinin üretiminde yıkama işlemini ve buna bağlı solvent kullanımı, işçilik ve enerji maliyetini ortadan kaldırıyor. Bu sayede kazandırdığı maliyet avantajının yanı sıra prosesin çevreye ve insan sağlığına olan zararlı etkilerini önlemiş oluyor. 

 

KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler, yapısında plastifiyan barındırmayan formuyla yüzeye migrasyon ve boya kusması yapmadan mat bir yüzey görünümü sağlarken, plastifiyan içeren renklendiricilerde karşılaşılan renk dalgalanması problemini ortadan kaldırıyor. VOC (Uçucu Organik Bileşikler) içermeyen ve çevre dostu olan KIMreactive Sıvı Renklendiriciler ile özellikle beyaz renklerin yüksek oranda kullanımı ile çok daha yüksek UV direncine sahip poliüretan tabanlar elde etmek daha kolay bir hale geliyor. Geleneksel sıvı renklendiricilere nazaran yüksek oranda kullanıma uygun olan ve izosiyanatla reaksiyona girdiği için herhangi bir ayrışma ve kusma yapmadan daha baskın renklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Kimpur’un yeni inovatif ürünleri, hammadde çalışma oranları ile kolaylıkla ayarlanabiliyor ve böylelikle poliüretan köpük yapısını bozmuyor.

 

AYSAF Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda Kimpur rüzgârı esecek!

Mayıs 2017 tarihinden itibaren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi sertifikası verilen Kimpur, Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda KIMplus Yardımcı Malzemeler ürün gamına eklediği yeni iki yenilikçi ve sürdürülebilir ürün lansmanının yanı sıra yine sektörde çok ses getirecek bir ürünün daha lansmanını gerçekleştirecek. Kimpur’un başarılı Ar-Ge çalışmaları sonrasında ortaya çıkardığı KIMfoot Yeni Nesil PU Sistemi ile son yılların moda tasarımı olan tek parça terliğin dizaynını artık poliüretan malzemesi ile yapmak mümkün olacak.

 

Kimpur, KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler, KIMrelease R Serisi Yeni Nesil Kalıp Ayırıcıları ve KIMfoot Yeni Nesil PU Sistemi’ne ek olarak AYSAF’ta KIMfoot ayakkabı ürün grubunda olan düşük dansite terlik sisteminden düşük dansite spor ayakkabı taban sistemleri, fussbett sistemleri, iş güvenliği ayakkabı sistemleri, çizme sistemleri ve EVA olmak üzere birçok ürününü ziyaretçiler ve sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı