Teknoloji ve Haber Sitesi

Kış Aylarında Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir?

  • 09 Aralık 2021
  • Kış Aylarında Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir? için yorumlar kapalı
  • 470 kez görüntülendi.
Kış Aylarında Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir?

Cildinizin, değişen mevsimlere nasıl tepki verdiğine hiç dikkat ettiniz mi? Eğer dikkat ettiyseniz cildinizin, soğuk kış aylarında daha kuru ve pul pul olduğunu fark etmişsinizdir.

 

Soğuk hava, kuru iç mekan ısısı, düşük nem miktarı ve sert kış rüzgarları cildinizin nem oranının azalmasını sağlayabilir. Bu durum, cildinizin normalden daha az parlak görünmesine neden olacaktır. Sadece yüzünüz değil, aynı zamanda elleriniz ve ayaklarınız da kurumaya başlayabilir.

 

Sıcaklıklar düşmeye başladığı ve kışın soğuk havasından kaçış olmadığı zamanlar, cildinizi nemli tutabilmenin yolları vardır. Cilt kuruluğunu nasıl önleyebileceğinizi inceleyelim.

 

Yüzünüzü Yıkadıktan Sonra Hemen Nemlendirici Kullanın

 

Sadece yüzünüzü değil, ellerinizi de her yıkadığınızda cildinizin doğal yağlarından aramasını sağlarsınız. Bu yağlar, nemi korumaya yardımcı olduğundan, cildinizin yıkandıktan sonra desteklenmesi çok önemlidir. Bu nedenle özellikle kış mevsiminde cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmanız önerilir.

 

Her Gün Güneş Koruyucu Uygulayın

 

Kış mevsiminde kısa günler ve daha az güneş ışığı göz önüne alındığında, güneş kremini sabah rutininizden çıkarmak size cazip gelebilir. Ancak güneş kremini kullanmaktan vazgeçmek doğru bir fikir olmayabilir. Kışın bile zararlı olabilecek UV ışığı, cildinizin sağlığını ve nemini korumak için ihtiyacı olan nem bariyeri zorlayabilir. Cildinize nemlendirici uyguladıktan sonra bir katman da güneş kremi uygulamayı deneyebilirsiniz.

 

Cilt Bakım Rutininizi Ayarlayın

 

Cildiniz, kuru ve soğuk havalar nedeniyle hassas veya tahriş olmuş görünüyorsa, şu an için cilt bakım rutininizi cildinize göre basitleştirmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca cildiniz tahriş olmuşsa koku ya da tonik gibi maddelere karşı hassas olmuş olabilir. Bu durum, normalde cildiniz için kullandığınız ve size iyi gelen ürünlerin tahriş edici etkiye dönüşebileceği sinyalini verebilir. Günlük bakım rutininin olumlu etkilerini arttırarak cilde özel faydalar sağlayan konsantre serumları tercih edebilirsiniz. Konsantre serumlar aktif bileşenlerin cilde daha iyi salınmasına izin veren sıvı bir dokuya sahiptirler. Cildin derinlemesine beslenip gelişimine yardımcı olurlar.

 

Kış mevsiminde cildi nemlendiren, cildin savunmasını artırmaya yardımcı olabilecek hyaluronik serum için https://www.day2day.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.