Kitap sevgisi sokaklara taştı

Buca Belediyesi Çınar Anaokulu öğrencileri Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı kutladı.

  • 09 Kasım 2022
  • Kitap sevgisi sokaklara taştı için yorumlar kapalı
  • 264 kez görüntülendi.
Kitap sevgisi sokaklara taştı

Buca Belediyesi Çınar Anaokulu öğrencileri Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı kutladı.

 

Geleceğin güvencesi olan çocuklara kitap sevgisi aşılamak, okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla pek çok çalışmaya imza atan Buca Belediyesi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda etkinlikler düzenliyor.

 

 Bu kapsamda Çınar Anaokulu öğrencileri Anaokulu binasından Buca Belediyesi Halk Kütüphanesi’ne bir yürüyüş gerçekleştirerek kütüphaneye kitap bağışında  bulundular. Ellerinde “Kitap Aklın Çocuklarıdır”, “Kitap En Büyük Hazinedir”, “Kitaplar Hiç Solmayacak Güllerdir” şeklinde günün önemine ilişkin yazılar taşıyan çocuklar, sokaklarda renkli görüntülere neden oldu.

 

KİTAP BAĞIŞI KABUL EDİYOR

Buca Belediyesi Halk Kütüphanesi’ni gezen çocuklar beraberlerinde getirdikleri kitapları kütüphaneye bağışladılar. Kütüphanedeki kitapları merakla inceleyen çocuklar, öğretmenleri Erdal Dinçer’in kendileri için hazırladığı kitap sevgisini anlatan dramaya eşlik ederek güzel bir gün geçirdiler.

 

Buca Belediyesi Halk Kütüphanesi, 07-13 Kasım 2022 tarihleri arasında kutlanan bu anlamlı haftada kitap bağışı almaya devam ediyor. Bağışta bulunmak isteyen Bucalılar, kitaplarını Buca Belediyesi ana hizmet binasına bırakabilecekleri gibi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi arkasında bulunan Kütüphane binasına da bırakabilirler.

 

Hafta kapsamında 15 Kasım günü saat 10.00'da Çınar Anaokulu'nda yazar Ahmet Önal ile bir imza günü gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı