“KOÇ Sağlık Yanımda”, hastane hizmetini siz neredeyseniz oraya taşıyor!

Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi ve MedAmerikan Tıp Merkezi olarak hizmet veren Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, “Siz neredeyseniz, biz oradayız” misyonuyla hayata geçirdiği “Koç Sağlık Yanımda” markasıyla hastalara 7 gün 24 saat, bulundukları yerde muayene, kan alma, radyoloji işlemleri, enjeksiyon, pansuman, diyabetik hasta eğitimi, fizik tedavi, yenidoğan bakımı ile bebek ve anne bakımı hizmetleri sunacak.

  • 18 Ağustos 2021
  • “KOÇ Sağlık Yanımda”, hastane hizmetini siz neredeyseniz oraya taşıyor! için yorumlar kapalı
  • 589 kez görüntülendi.
“KOÇ Sağlık Yanımda”, hastane hizmetini siz neredeyseniz oraya taşıyor!

Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi ve MedAmerikan Tıp Merkezi olarak hizmet veren Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, “Siz neredeyseniz, biz oradayız” misyonuyla hayata geçirdiği “Koç Sağlık Yanımda” markasıyla hastalara 7 gün 24 saat, bulundukları yerde muayene, kan alma, radyoloji işlemleri, enjeksiyon, pansuman, diyabetik hasta eğitimi, fizik tedavi, yenidoğan bakımı ile bebek ve anne bakımı hizmetleri sunacak. Sağlık sektöründe yeni nesil uygulamalarla köklü yeniliklere imza attıklarını belirten Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, “‘Koç Sağlık Yanımda’ markamızla sağlık sektöründe öncü niteliğinde birçok yeniliği sunuyoruz. Bu kapsamda ‘İşte Sağlık’, ‘Evde Sağlık’ ve ‘Uzaktan Sağlık’ hizmetlerimizle hastanelerimizin eşsiz sağlık hizmetini sağlık tüketicilerimizin istediği yere taşıyoruz” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ile birlikte, uzaktan sağlık hizmeti talebinde önemli bir artış yaşanıyor. Sağlıkta yenilikçi yaklaşımıyla en güncel teknolojileri bir araya getiren Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları da bu doğrultuda hastane imkanlarını bulunduğunuz yerde alabilmenizi sağlayan “Koç Sağlık Yanımda” markasını hayata geçirdi. 7 gün 24 saat konusunda uzman sağlık çalışanlarıyla hizmet verecek olan “Koç Sağlık Yanımda” hizmetleri, hastane dışında bakım almak isteyen ya da hastaneye gitmek istemeyen hasta ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu yeni hizmetler hastaların yanı sıra, iyileşme sürecini evde geçirmesi gereken yaşlı, yatalak, kronik hastalığa sahip, kalıcı engeli bulunan ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan, vakti olmayan ve rutin kontrollerini hastaneye gitmeden yapmak isteyen hastalar için de tüm ihtiyaçları bir araya getiriyor.

“Koç Sağlık Yanımda” ile Sağlık Hizmetlerinde Köklü Değişim

Sağlık hizmetlerini kökten değiştiren ve sektöre devrim niteliğinde bir yaklaşım getirdiklerini belirten Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, “Son yıllarda sağlık hizmetlerini uzaktan almak isteyen ve sağlık tüketicisi olarak adlandırdığımız bir kitle oluştu. Biz de sağlık sektörünün önemli bir oyuncusu olarak bu talebe karşılık vermek üzere adımlar attık ve ‘Teletıp’ kavramına odaklandık. Bu kapsamda hastaların, hasta yakınlarının ya da koruyucu sağlık hizmeti almak isteyenlerin sağlık ihtiyaçlarına uygun teşhis, tedavi, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin bulundukları yerde verildiği bir hizmet organizasyonu olan ‘Koç Sağlık Yanımda’ markasını hayata geçirdik. ‘Koç Sağlık Yanımda’ ile sağlık sektöründe öncü niteliğinde birçok yeniliği sunuyoruz. Hastanelerimizin eşsiz sağlık hizmetini tüketicilerimizin istediği yere taşıyoruz. ‘Evde Sağlık’ hizmetiyle ev ortamında tedavi olurken, ‘İşte Sağlık’ hizmetimizle Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile kaliteli sağlık hizmetlerimizi işyerlerine taşıyoruz. ‘Uzaktan Sağlık’ hizmetimizle ise evden çıkmaya gerek kalmadan kulak, akciğer, kalp gibi muayeneler ve doktor görüşmelerinin yapılabileceği yeni nesil sağlık teknolojisi ‘Tytocare’ cihazıyla Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyoruz. Bu çalışmamız sektörde de öncü bir rol üstlenecek” dedi. 

“Evde Sağlık” hizmeti kapsamında kocsaglikyanimda.com web sitesi üzerinden ya da 444 74 55 telefon numarasından “Koç Sağlık Yanımda” hizmetlerine ulaşan hastaların talepleri profesyonel Çağrı Merkezi tarafından cevaplandırılıyor. Konusunda uzman sağlık ekipleri, e-sağlık hizmetiyle online olarak veya donanımlı mobil araçla hastanın bulunduğu yere giderek teşhis, tanı ve tedavi süreçlerini gerçekleştiriyor. Hastaneye gitmeye gerek kalmadan kan alma, radyoloji işlemleri, enjeksiyon, pansuman, diyabetik hasta eğitimi, fizik tedavi, yenidoğan bakımı, bebek ve anne bakımı gibi hizmetler sunuluyor.  Ayrıca “İşte Sağlık” hizmeti, şirketlerin Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları hizmetlerini işyerlerine taşıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı