Teknoloji ve Haber Sitesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay TDBB Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin Rize’de düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katıldı.

  • 29 Ekim 2021
  • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay TDBB Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı için yorumlar kapalı
  • 167 kez görüntülendi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin Rize’de düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katıldı. Başkan Altay, birlik olarak özellikle kardeş şehir ilişkilerinin artırılması, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve kültür miraslarımızın korunması konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin yönetim kurulu toplantısına katıldı. 30 ülkeden üyesi bulunan TDBB’nin yönetim kurulu toplantısı Rize Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan TDBB Başkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birlik olarak yeni tip koronavirüs salgını ile ortak mücadele çalışmaları ve Türk dünyasına yönelik ortak faaliyetleri ele alma fırsatı bulduklarını söyledi. Özellikle Türk dünyasındaki meselelerin ele alındığını, toplantıya 6 ülkeden belediye başkanlarının katıldığını vurgulayan Altay, “Özellikle kardeş şehir ilişkilerinin artırılması, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi, kültür miraslarımızın korunması konusunda Türk Dünyası Belediyeleri Birliği önemli çalışmalar yürütüyor. Toplantımızda geçmiş üç aylık dönemi değerlendirip gündem maddelerimizi ele aldık.” ifadelerini kullandı. Başkan Altay, Rize'de çalışmaları devam eden kentsel dönüşüm alanlarını da inceleyerek projelerde ortak yürütülebilecek çalışmaların ele alınacağını kaydetti. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ise önemli bir toplantıyı Rize'de yürütmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Arnavutluk, Kırgızistan, Moğolistan, Kuzey Makedonya'dan belediye başkanları ve temsilcilerin de katıldığı toplantıda, Filistin'in Refah şehrinde Türk Kültür Merkezi yapılması, Kırgızistan'da Kusein Karasaev Müzesi'nin çevre düzenlemesi, Saraybosna'da Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdunun çevre düzenlemesi ile birçok belediye arasındaki kardeş şehir belediyeciliğinin oluşturulması konuları ele alındı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı