Körfez Akşemsettin Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı’nda aşınma asfaltı serildi

Büyükşehir, Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesini ve Cumhuriyet Bulvarını yeni bir görünüme kavuşturarak prestij cadde haline getirdi   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesinde 95 Evler Fatih Mahallesi’nde bulunan Akşemsettin Caddesi ile caddenin devamındaki Cumhuriyet Bulvarında son kat aşınma asfalt serim çalışmasını tamamladı.

  • 23 Ekim 2022
  • Körfez Akşemsettin Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı’nda aşınma asfaltı serildi için yorumlar kapalı
  • 185 kez görüntülendi.
Körfez Akşemsettin Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı’nda aşınma asfaltı serildi

Büyükşehir, Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesini ve Cumhuriyet Bulvarını yeni bir görünüme kavuşturarak prestij cadde haline getirdi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesinde 95 Evler Fatih Mahallesi’nde bulunan Akşemsettin Caddesi ile caddenin devamındaki Cumhuriyet Bulvarında son kat aşınma asfalt serim çalışmasını tamamladı. Akşemsettin Caddesinde alt ve üstyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir ekipleri, orta refüjü ve cadde ortasındaki aydınlatma direklerini de kaldırılarak yol kenarına aldı. Eski kaldırımları sökülen cadde de baskı beton kaldırımlar yapıldı. Ekipler önümüzdeki günlerde caddenin yol çizgileri çekilecek.

 

SON KAT AŞINMA ASFALTI SERİLDİ

Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesi’nde altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrası binder asfalt serimi yapılmıştı. Binder asfaltın yola oturması sürecinin de tamamlanmasıyla cadde de son kat aşınma asfaltı serimi çalışmalarına başlandı. Caddede aydınlatma direkleri yolun ortasındaki refüjden alınarak yol kenarına alındı. Caddede orta refüjde kaldırıldı ve yeni kaldırımlarıyla Akşemsettin Caddesi yepyeni bir görünüme kavuştu.

 

2 BİN 500 TON ASFALT

Akşemsettin Caddesi ve caddenin devamındaki Cumhuriyet Bulvarında 2 bin 500 ton son kat aşınma asfaltı serimi yapıldı. Ekipler kısa sürede asfalt serim çalışmasını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı