Kozmetik sektöründe dijital dönüşüm

Kozmetik Devi Boticário Grup, Yılda 300 Milyon Ürünün Üretiminin Dijital Dönüşümünü Dassault Systèmes’le Gerçekleştiriyor   Dünyanın en büyük güzellik franchise ağı Boticário Grup, 3DEXPERIENCE platformunu benimsedi 3DEXPERIENCE platformu ile iki tesiste sağlanan üretim iyileştirmeleri sayesinde Boticário Grup’un küresel rekabet gücü artacak Dassault Systèmes, günümüzün Endüstri Rönesansı’nda üretim çözümleri arayan CPG (ambalajlı tüketici ürünleri) ve perakende şirketlerine destekte bulunuyor Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.

  • 24 Ağustos 2021
  • Kozmetik sektöründe dijital dönüşüm için yorumlar kapalı
  • 672 kez görüntülendi.
Kozmetik sektöründe dijital dönüşüm

Kozmetik Devi Boticário Grup, Yılda 300 Milyon Ürünün Üretiminin Dijital Dönüşümünü Dassault Systèmes’le Gerçekleştiriyor

 

  • Dünyanın en büyük güzellik franchise ağı Boticário Grup, 3DEXPERIENCE platformunu benimsedi
  • 3DEXPERIENCE platformu ile iki tesiste sağlanan üretim iyileştirmeleri sayesinde Boticário Grup’un küresel rekabet gücü artacak
  • Dassault Systèmes, günümüzün Endüstri Rönesansı’nda üretim çözümleri arayan CPG (ambalajlı tüketici ürünleri) ve perakende şirketlerine destekte bulunuyor

Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA), 15’ten fazla ülkede 4 binden fazla satış noktasıyla faaliyet gösteren Brezilya merkezli dünyanın en büyük kozmetik franchise ağı Boticário Grup‘un yılda 300 milyon adetten fazla ürünün üretiminin dijital dönüşümü için 3DEXPERIENCE platformunu seçtiğini duyurdu. Tüketici kategorisinde yer alan bu ürünler arasında ‘O Boticário’, ‘Eudora’, ‘quem disse’, ‘berenice?’ ve ‘Vult’ gibi ünlü güzellik markalarının yer aldığı belirtildi.

 

Boticário Grup’un, üretim hattı yönetimini iyileştirmek ve Brezilya’da bulunan iki tesisindeki üretim sürecini hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformunun “Mükemmel Üretim” endüstri çözümünü kullanacağı ifade edildi. Artan görünürlük ve kontrol sayesinde envanter maliyetleri ve kusurlu üretimin azaltılacağı belirtilirken mevzuata uygunluğun da sağlanacağı açıklandı. Kalite ve verimlilikteki bu kazanımların ise şirketin rekabet gücünü destekleyeceği belirtildi.

Boticário Grup Endüstri Direktörü Leandro Balena, “Büyüme stratejimizdeki ilk adım, üretim süreçlerimizi entegre hale getirerek gerçek zamanlı takip etme ve ürün izlenebilirliği yoluyla operasyonlarımızı iyileştirmek. Dassault Systèmes’in sektörümüzdeki diğer şirketlerle ulaştığı başarıyı ve 3DEXPERIENCE platformunun işimize sağlayabileceği geniş kapsamlı değeri gördük ve şirketimiz için en doğru seçimi yaptık” dedi.

 

Dassault Systèmes Ambalajlı Tüketici Ürünleri ve Perakende Sektörü Başkan Yardımcısı Philippe Loeb ise şunları dile getirdi: “Boticário Grup, günümüzün Endüstri Rönesansı’nın önemli bir unsuru olan uzun vadeli değeri yaratmak için deneyim bilgilerini daha iyi düzenlemeye yönelik ihtiyacını açık bir şekilde fark etti. Bu stratejiyi desteklemek için bizi seçen Boticário Grup, 3DEXPERIENCE platformu sayesinde CPG ve perakende şirketlerinin yaşadığı, yeni ürünlerin piyasaya sunum sürecindeki maliyetli gecikmelere, düzensiz ürün tedariğine, marka bütünlüğünü ve tüketici alışveriş deneyimini olumsuz etkileyen atıl envantere neden olan üretim karmaşıklıklarını gideren için yeni bir yaklaşım elde etti.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı