Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

  • 10 Temmuz 2021
  • Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır? için yorumlar kapalı
  • 722 kez görüntülendi.
Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para piyasasında alım satım işlemlerini gerçekleştirip para kazanmak isteyen kişilerin son zamanlarda arama motorlarında sıklıkla sordukları soruların başında kredi kartı ile bitcoin nasıl satın alınır? Sorusu gelmektedir.

2009 senesinde yazılımı gerçekleştirilen ve piyasaya sürülen bitcoin kripto para birimine yatırımcının ilgisi arttıkça bitcoin, başta hisse senetleri olmak üzere tahviller ile diğer emtialar gibi meşru bir varlık sınıfı olarak tanınmaya başlandı.

Artık günümüzde kredi kartı ile bitcoin satın almak son derece kolay bir hal aldı. Kredi kartı ile bitcoin nasıl satın alınır? sorusuna detaylı cevap bulmak için aşağıdaki yöntemlerin denenmesi gerekir.

Adım Adım Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alma Nasıl Yapılır? 

  • Öncelikli olarak bir borsa hesabının açılması gerekir. Katılımcıların, bulundukları bölgede kredi ya da banka kartları ile bir bir borsa seçimi yapmaları gerekir. Bu nedenle özellikle de önerilen borsalarda hesap açılması daha da mantıklı olacaktır.
  • İkinci adımda ise hesabın doğrulanması gerekir. Banka ya da kredi kartı ile bitcoin alımı gerçekleştirmeden önce, hesabın doğrulanması gerekir. Seçilecek doğrulanma uygulamasına göre; kimlik, pasaport veya diğer bireysel verilerin yüklenmesi gerekebilir. Onay verildikten sonra kredi kartı ile bitcoin alımı yapılabilir.
  • Üçüncü adımda ise bitcoin emrinin gerçekleştirilmesi gerekir. Borsa hesabına erişim sağlanır ve banka veya kredi kartı ile bitcoin alım seçeneği tıklanır, sonrasında ise gerekli olan bütün veriler doğru bir şekilde doldurulduktan sonra işlemin onaylanması gerekir. İşlem onayından sonra bitcoinler oldukça kısa bir süre içerisinde hesaba yatırılır. Kredi kartı veya banka kartları ile gerçekleştirilecek işlemlerde işlem kısıtlaması olabilir. Ayrıca, kripto para piyasasında faaliyet gösteren bütün borsaların ödeme ücretleri ile alakalı kendi koşulları vardır. Genel itibariyle havale ile gerçekleştirilen işlemlerde kredi kartı ile ile bitcoin satın almak, kredi ya da banka kartı ile almaktan daha az masraflı olacaktır.
  • Telefon, adres ile bireysel veriler doldurulduktan sonra çift aşamalı onay safhasına geçilecektir. Bu pencerede ise telefon numarasına gelecek olan kod yazılır ve onaylanması gerekir, e-mail adresine gelen onay mailinin onaylanması gerekir.

Kredi Kartı İle Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin Almak 

Kredi kartı kullanılarak bitcoin ATM’leri aracılığı ile Bitcoin alınması mümkündür. Bütün dünyada bitcoin atm kullanılmaya başlandı. Bitcoin atm’lerinde gerekli adımlar takip edildikten sonra kişilerin kredi kartları ile bitcoin satın almaları son derece basittir.