Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

  • 06 Ağustos 2021
  • Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? için yorumlar kapalı
  • 1.248 kez görüntülendi.
Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde artık evler fiyatları yüksek metrekare olarak alanları düşük bir şekilde yapılmaya başlandı ve küçük ev dekorasyonu zorunlu hale geldi. Buda ev sahibi olanları ve olmak isteyenleri olumsuz yönde etkileyerek tabi caizse kutu gibi evlerde yaşamalarına sebebiyet vermekte. Tabi küçük evleri yeniden düzenleyebileceğiniz altın değinde küçük ev dekorasyonu fikirleri vereceğiz.

Küçük evlerde dekorasyon konusu oldukça sıkıntılı konulardan birisidir. Çünkü kullanım açısından dar olan alanlar bizleri bunaltarak kötü hissetmemize sebebiyet verecektir. Bunun önüne geçmek için küçük evler için uygulayabileceğiniz dekorasyon uygulamaları ön plana çıkmıştır. Peki, alan olarak daha dar küçük bir eve sahip olan insanlar evlerini dekore ederken nasıl bir yol izlemelidir. İşte küçük ev dekorasyonu için birbirinden değerli küçük ev dekorasyonu fikirleri.

Birinci Kuralımız Açık Tonlardaki Renkleri Tercih Edin

Küçük ev dekorasyonu dendiğinde hemen hemen herkesin bildiği bir kuraldır açık renkleri tercih etmek. Çünkü açık renkler bulundukları ortama ferahlık katarak olduğundan daha geniş ve aydınlık gösterir. Tabi biz bunun yanında koyu renkleri kullanmayın demiyoruz daha küçük alanlara da koyu renkleri abartıya kaçmadan uyumlu bir biçimde tercih edebilir dekorasyonunuzda farklılık yaratabilirsiniz.

İkinci Kuralımız Aynalardan Faydalanın

Aynalar son derece sihirli aksesuarlardır. Peki ya aynalardaki bu sihir nerede? Küçük ev dekorasyonu oluştururken aynaları kesinlikle tercih etmelisiniz. Çünkü aynalar görüntüyü yansıttıklarından odanızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Buda bilinçaltınızda evinizin daha geniş olduğuna dair bir algı yaratarak rahatlatıcı bir etki yaratacaktır.

Üçüncü Kural Modüler İşlevsel Mobilyalar Kullanın

Küçük bir evde alanımız oldukça kısıtlıdır ve bu nedenler bu alanlardan oldukça fazla fayda almanız gerekmektedir. Bunun için odanızı çok fazla eşya ile boğmak yerine sadece amacına uygun az ama öz eşyalar ile doldurun. Gereksiz eşyaları atın dışarı. İşlevsel yani açıldığında masa olan sehpalar gibi pratik mobilyalar tercih etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Dördüncü Kural Gizli Bölmeleri Olan Eşyalar Kullanın

Şimdi küçük ev nasıl geniş gösterilir? Asıl konumuz bu. Odanızda görüntü kirliliği oluşturacak eşyalarınızı saklamanız ve depolamanız için raflar, dolaplar ve çekmecelerden yararlanın. Bunlara alternatif olarak niş modelleri küçük odalarınıza uygulayabilirsiniz.