Kullanıcılar Neden Android’ i Daha Çok Tercih Ediyor ?


İşletim sistemlerinden biri olan Android her geçen gün kullanıcı sayısını hızla arttırmaktadır. Kullanıcılar neden Android’ i daha çok tercih ediyor bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Android ilk çıkışını 2008 yılında yaparak birçok kullanıcıya hitap etmeyi başarabilen bir işletim sistemidir. Google, Android üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip olarak kullanıcılar tarafından da tercih edilmesini sağlamıştır. Diğer işletim sisteminden biri olan İOS ise Android kadar kullanıcı sayısına sahip değildir.

Google üzerinde bulunan açık kaynaklı kodlu sistem Android işletim sisteminin gelişmesi için de önemli rol oynamaktadır. Bunun dışında Android kullanıcılarına çok fazla kural koymamasıdır. Bu sayede kullanıcı Android işletim sistemini kullanırken kendi tercihlerini cihazına uyguladığından daha rahat bir kullanıma sahiptir.

Diğer işletim sistemlerinde bulunan katı kuralların dışına çıkarak kullanıcıya daha rahat bir kullanım sağlaması tabi ki kullanıcının Android işletim sistemini tercih etmesini sağlıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısının daha çok artmasını katkıda bulunuyor. Sürekli gelişerek kendini yenileyen Android işletim sisteminin en büyük avantajı açık kaynak kodlu olabilmesidir. Diğerleri kullanıcı kaybederken Android her geçen gün kendini geliştirerek güçlü bir rakip olmayı hak etmektedir. Kullanıcılar neden Android’ i daha çok tercih ediyor dendiğinde en büyük etken diğer işletim sistemleri gibi katı kurallarının olmaması Android’ in daha kişiye hitap etmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın