Teknoloji ve Haber Sitesi

Kurumsal İnovasyonda Zirve Akbanklıların!

İsveç Merkezli ‘UBI Global’ tarafından gerçekleştirilen etki araştırmasına göre  Akbank LAB, ‘En Başarılı Kurumsal İnovasyon Ekibi’ seçildi.

  • 29 Aralık 2021
  • 119 kez görüntülendi.
Kurumsal İnovasyonda Zirve Akbanklıların!

İsveç Merkezli ‘UBI Global’ tarafından gerçekleştirilen etki araştırmasına göre 

Akbank LAB, ‘En Başarılı Kurumsal İnovasyon Ekibi’ seçildi.

Kuluçka ve hızlandırma programlarını karşılaştıran, kıyaslayan ve kurumlara yönelik araştırma hizmeti sunan İsveç merkezli UBI Global’in gerçekleştirdiği ‘İnovasyonun Galibiyeti’ adlı çalışma sonucunda Akbank LAB, ‘En Başarılı Kurumsal İnovasyon Ekibi’ unvanına layık görülerek vaka çalışması olarak seçildi. 45’i aşkın ülkeden çok sayıda kurumun katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmada küresel inovasyon ekosisteminin pandemi karşısında kendisini nasıl yenilediği araştırıldı. Listeye giren ilk Türk bankası olan Akbank, inovasyonun kurumsal kültürün bir parçası haline gelmesi ve pandemi döneminde inovasyon çalışmalarının hız kesmeden devam etmesiyle öne çıkarken, sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla da dikkat çekti.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal, “İnovasyon Akbank kültürünün önemli bir parçası. İnovasyon çalışmalarımızın merkezinde ise Akbank LAB yer alıyor. Çalışmalarımızla müşterilerimize hem yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi sunuyoruz hem de kurum içi inovasyon kültürünü sağlamlaştırıyoruz. Yenilikçi projeler için Akbanklıları bir araya getiren, yaratıcılığı destekleyen bir ortam sunan Akbank LAB sayesinde, değişen müşteri beklentileri ve teknolojiler karşısında Akbank’ı her daim güncel tutacak projelere imza atıyoruz. Sektöre öncülük eden ürün ve hizmetlerle de geleceğin finansal sistemini bugünden müşterilerimize sunuyoruz. Kurumların girişimlerle olan iş birliklerini değerlendiren global bir araştırmada Akbank’ın bir başarı hikayesi olarak yer almasında, sayısız iş ortağıyla gerçekleştirdiğimiz 30’a yakın kavram kanıtlama projesinin önemli rol oynadığını düşünüyoruz. Bütün bu faaliyetlerimizle, UBI Global’in gerçekleştirdiği bu önemli çalışma içerisinde yer almaktan ve Akbank LAB olarak ‘En Başarılı Kurumsal İnovasyon Ekibi’ seçilmekten gurur duyuyoruz ” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı