Lenova K8 Teknik Özellikleri Nedir

Konuya puan ver!

Bilgisayar konusunda önemli çalışmaları olan ve en iyi markalardan bir tanesi olan Lenova diğer firmalar gibi akıllı telefon pazarına da elini attı. Lenovo telefonları ilk çıktığı günden bu yana çıkartmış olduğu telefonlara gösterilen rağbetten şu an için memnun gözüküyor. Son çıkan Lenova K8 modeli Hindistan’da satışa çıktı. Peki Lenova K8 teknik özellikler nedir.

Lenova’nın üretmiş olduğu son sürüm K8 modelinin Hindistan’da satışa çıktığı söylendi. Buna göre Lenova K8 modelinin ilerleyen günlerde tüm dünya genelinde satışa çıkacağı belirtilmektedir. Peki Lenova K8 teknik özellikler nedir, cihazın RAM bellek kapasitesi, depolama hafızası, kamera çözünürlükleri, ek özellikleri ve batarya gücü hakkında detaylar nelerdir. Andro Haber ekibi olarak Lenova K8 modeli hakkında tüm teknik özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Lenova K8 Teknik Özellikleri

Lenova’nın son çıkartmış olduğu K8 modeli dünyanın en büyük pazarları içerisinde bulunan Hindistan’da satışa çıktı. Buna göre telefonun ilerleyen günlerde tüm dünya üzerinde satışa sunulması beklenmektedir. Peki Lenova K8’in teknik özellikleri ve detayları nedir.

Buna göre Lenova K8 modeli çift kamera ile geliyor. Bilindiği üzere artık orta segmen telefonlar dahi çift kamera ile piyasaya sürülmektedir. Lenova batarya gücünde K8’i oldukça iyi üretmiş ve cihazın batarya gücü 4.000 mah düzeyine getirilmiş. Yani batarya konusunda problem yaşamak istemeyen kullanıcılar bu telefonu kesinlikle tercih edebilir.

Peki Lenova K8’in RAM bellek hafızası ne kadar. RAM android işletim sistemli telefonlar için oldukça önemlidir. Bizler 4 GB’ni altında ki RAM’ları çok sıkı tavsiy etmiyoruz ancak Lenova K8 modeli 3 GB RAM ile piyasaya çıktı ve çipset olarak da MediaTek Helio P25 markasının kullanıldığı belirtildi.

Lenova K8 modeli telefon 32 GB depolama hafızası ile pazarda satışa sunuldu. MicroSD kart destekli olarak üretilen telefon modeli harici kart takılarak 128 GB’a kadar yükselebilmektedir. Arka kasasında yer alan kameralar 12 MP ve 5 MP çözünürlüğe sahip olmakta olup telefonun yurt dışı satış fiyatı 500 TL civarıdır. Ülkemiz de ise vergilerin eklenmesinden sonra satış fiyatının 1.000 TL civarında olması bekleniyor.

İşletim Sistemi: Android 7.0  Nougat
İşlemci MediaTek Helio P25
RAM 3 GB
Hafıza 32GB
Ekran 5.2 inç
Arka Kamera 12MP  5MP
Ön Kamera
Pil 4.000mAh

Yorum yap