Lenovo P2’ye Sizin İçin Göz Gezdirdik

Lenovo Vipe P2 akıllı cihazı hakkında bilmek istediğiniz ve öğrenmek istediğiniz bazı özelliklere bu haberimizde göz attık.


IFA 2016, Almanya Berlin’de tüm esnekliği ve aktifliği ile devam ediyor. Tanıtım günleri boyunca pek çok markadan pek çok cesur ürün gördüğümüz gibi, ilginç ürünlere de şahit olduk. Bunlardan biri örneğin, Windows 10 işletim sistemli akıllı bir buzdolabıydı. Ertesinde pek çok ürünün tanıtıldığı IFA 2016’da akıllarda elbette o buzdolabı kalmadı ancak cep telefonlarının büyük ilgi gördüğü etkinlikte, Lenovo ve Motorola fırtınası estiği de aşikâr. Sony’nin tanıtım olarak gölgesinde kalmamaya çalışarak olabildiğince iyi işler sunan Lenovo, kendi altındaki markası Motorola ile birlikte güzel işlere imza attı ve bunlardan bir tanesi de tanıtılan P2. Lenovo Vibe P1 olarak gelen cihazdan sonra direkt Lenovo P2 olarak adlandırılmış cihaz, oldukça iyi özelliklere sahip ve müthiş ince bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Oled Ekran

Oled bir ekranla bize merhaba diyen Lenovo P2, cihazın inceliğini de Oled ekran sayesinde sağlıyor gibi görünüyor. Zira, ekranın sihri çok daha kaliteli renk değerleri ve kontrast değerleri olan Amoled ekrandan geliyor ve bu teknoloji genelde Lcd ve Ips’den çok daha az enerji tüketmesi ile biliniyor.

Güçlü Batarya

Lenovo P2’nin aynı zamanda oldukça güçlü bir bataryası da mevcut. Geçtiğimiz dönemde gündeme gelen batarya patlama problemleri ile Note 7’nin önüne bu yolla geçebilecek bir alternatif olarak P2’nin yakın zamanda satışa sunulması da beklenen etmenlerden. 5100 mAh bir batarya değerine sahip olan P2’nin bu denli devasa bir batarya ile bu denli ince ve şık görünebilmesi ise; cihazı oldukça özel kılan detaylardan bir tanesi.

Estetik tasarımı ve güçlü performansı ile Lenovo P2’yi satın almayı düşünür müsünüz?

Bir Cevap Yazın