LG G6 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Telefonunuzun bataryasının tam gün sürmesi için yapmanız gereken adımları sizlere aktardık.

Yeni çıkan telefonlarda bataryalar ne kadar büyük olursa olsun yada ömrü uzun olursa olsun daha iyi bir batarya ömrü her kullanıcının istediği şeylerden biri. Çünkü batarya süresi bazı günler tam yeterli olurken diğer günlerde aynı performansı alamayabilirsiniz. LG G6 için 3300mAh batarya olsa bile her gün için tam gün batarya ömrü yetmiyor olabilir.

Telefonunuzun bataryası tam olarak bitmeden hemen hemen yarıya inmiş iken günü kurtarmayacağını fark ederseniz yapabileceğiniz bazı şeyler bulunuyor. Normal şartlarda telefonu aynı şekilde kullanmaya devam etseniz muhtemelen yetmeyecek olan bataryayı yaptığınız değişiklikler ile tam gün kullanabilirsiniz.

Uygulamalarınızın Batarya Kullanımını Kontrol Edin

Hemen hemen tüm telefon modellerinin en büyük sorunlarından bir tanesi uygulamaların çok fazla batarya tüketiyor olması. Bazı uygulamalar normalde siz kullanmasanız bile arka planda çalışarak şarzınızı tüketiyor olabilir.

Telefonunuzda tam olarak ne olup bittiğini öğrenip, hangi uygulamanın ne kadar telefon bataryasını tükettiğini görmek için Ayarlar > Batarya&Güç Tasarrufu > Batarya Kullanımı yolunu takip edebilirsiniz. Burada en çok şarj tüketen uygulamalardan en aza doğru uygulamaların listesi çıkacaktır. Yüzdesel olarak son 24 saat içinde hangi uygulamanın ne kadar şarj tükettiğini gördükten sonra buradaki en çok şarj tükettiği halde kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz.

Telefonla Birlikte Yüklü Olan Uygulamaları Kapatabilirsiniz

Telefonun daha ilk kullanımında karşınıza gelen sizin yüklemediğiniz kendiliğinden yüklü olan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan belki bir çoğunu kullanmıyor olabilirsiniz ancak silemediğinizden dolayı telefonunuzda duruyor olabilir. Ancak bilmeniz gereken bir şey var ki bu tarz uygulamalar telefonunuzda yalnızca yer kaplamak ile yetinmiyor olabilir ve bataryanızı tüketebilir. Bir önceki başlıkta eğer bulduğunuz bu tarz uygulamalar var ise bu uygulamaları kapatabilirsiniz.

Uygulamaları kapatmak için Ayarlar > Uygulamalar dizin yolunu takip edin. Buraya giriş yaptıktan sonra karşınıza telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalar çıkacaktır. Buradan söz konusu olan uygulamaları bulun üzerine tıklayın ve açılan pencereden “Devre dışı bırak” seçeneğini seçin. Böylelikle uygulamayı silmemiş olsanız bile kullanıma kapatıp gereksiz yere şarj tüketmesini engellemiş olursunuz.

Kullanmadığınız Bluetooth ve Wifi’yi Kapatın

Eğer bir yolculuktaysanız yada sürekli Wi-Fi’yi kullanmıyorsanız Wi-Fi’yi kapatmayı tercih edebilirsiniz. Bu durum aynı şekilde bluetooth için de geçerlidir. Gereksiz yere bu ikilinin açık olması telefonunuzun gereksiz yere batarya tüketmesine yol açacaktır.

Bir çoğumuz Wi-Fi’yi gün boyu kullanmadığı halde evde veya başka bir yerde kullanıp sonra da kapatmayı unutuyor. Eğer gün boyu bataryanız yeterli olsun istiyorsanız bu tarz durumlara dikkat etmeniz gerekir. Wifi konusunda şu bilgiyi de verdikten sonra bu başlığı kapatalım. Eğer Wi-Fi’yi kapatırsanız konum doğruluğu azalacaktır. Wi-Fi yerinizin daha kesin belirlenmesini sağladığını unutmayın.

Güç Tasarrufu Modu Ayarlarını Yapabilirsiniz.

LG marka yeni akıllı telefonlar sayesinde dilerseniz “güç koruma” modunu hemen aktif edebilirsiniz yada bataryanız %15 yada %5 gibi değerlere geldiğinde güç tasarrufu modunun otamatik olarak aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu ayarlar için dilerseniz telefonunun güç tasarrufu moduna geçiş aralığını değiştirebilirsiniz ancak daha güvenli kullanım süresi için %15 daha iyi bir seçenek olabilir. Şuan kullanıcıların bir çoğu da telefonun güç tasarrufu moduna %15 den sonra geçmesini sağlıyor.

Diğer İpuçları

Telefonunuzun ekran parlaklığı ve diğer ayarlarını yaparak batarya tüketimini azaltabilirsiniz.

Telefonunuzu son sürüme yükseltmek telefonunuzun batarya tüketimini düzenleyebilir.

Telefondaki otomatik güncellemelerini kapatmanız sizin izniniz olmadan güncellemelerin yapılmasın engelleyecek ve batarya kullanımını uygunsuz zamanlarda yapmayacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap