Lil Zey ve Rosalie.’den yepyeni bir şarkı: “80 Kere”

Benzersiz tarzıyla hip hop müzik sahnesindeki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen Lil Zey, Def Jam Polonya’nın başarılı yıldızı Rosalie.

  • 11 Eylül 2021
  • Lil Zey ve Rosalie.’den yepyeni bir şarkı: “80 Kere” için yorumlar kapalı
  • 780 kez görüntülendi.
Lil Zey ve Rosalie.’den yepyeni bir şarkı: “80 Kere”

Benzersiz tarzıyla hip hop müzik sahnesindeki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen Lil Zey, Def Jam Polonya’nın başarılı yıldızı Rosalie. ile birlikte kaydettiği “80 Kere”yi Universal Music Türkiye Etiketiyle yayımladı!  Geçtiğimiz aylarda yayımladığı albümü “Kara Tiyatro” ile dinleyicilerin beğenisini toplayan Lil Zey uzun süre listelerin üst sıralarında yer almıştı. İki muhteşem sanatçının bir araya geldiği düette prodüktörlük rolünü Murat Tekin ve Borat Berkin Laleli üstlenirken parçanın müzik videosu için Melih Kun yönetmen koltuğuna geçti. Ritmine kendinizi kaptıracağınız yepyeni Lil Zey & Rosalie hiti “80 Kere”yi mutlaka dinleyin!

 

Lil Zey Hakkında

 

DJ ve hip hop/trap sanatçısı Lil Zey, Amerika’daki söz yazarlığı ve müzik yönetimi eğitiminin ardından, müzik sektöründe çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra müzisyenlik kariyerine başladı.

Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayımladığı “Eskisi Gibi ft. Kozmos”, “Zor” ve “1 gr eksik” şarkılarının yakaladığı büyük başarının ardından, ünlü rap sanatçısı Luciano ile yayımladığı düet “Elmas” da Türkiye ve Almanya listelerine üst sıradan giriş yaptı ve ilk gününde toplamda bir milyondan fazla dinlendi. 

 

Yayımladığı ilk albüm olan ve plak formatında da satışa sunulan “Kara Tiyatro” ile beğenileri toplayarak Spotify’in “Top 10 Global Albüm Çıkışları” listesinde 10. sırada yer aldı. Dijital platformlarda 1.5 milyondan fazla aylık dinleyicisi bulunan Lil Zey, yaptığı çıkışlar ve iş birlikleriyle global sahnedeki yerini günden güne sağlamlaştırıyor.

 

Rosalie. Hakkında

 

Soul, elektronik ve hip hop esintili alternatif R&B sanatçısı ve söz yazarı. Enuff adlı EP’si ve Flashback albümü ile piyasaya çıktı ve Taco Hemingway, Ten Typ Mes, Otsochodzi ve elektronik müzik ikilisi Catz 'N Dogz gibi isimlerle ile iş birlikleri yaptı. 2020 yılının Mart ayında DEF JAM Recordings Poland ile yayımladığı albümü “IDeal” çıkışının birinci yılında soul, R&B ve Gospel kategorilerinde Fryderyk Ödülü'ne layık görüldü.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı