Lise öğrencisi Tekirova’nın tarihini araştırıyor

Kemer Anadolu Lisesi 10.

  • 14 Aralık 2022
  • Lise öğrencisi Tekirova’nın tarihini araştırıyor için yorumlar kapalı
  • 254 kez görüntülendi.
Lise öğrencisi Tekirova’nın tarihini araştırıyor

Kemer Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Kübra Bayram, Tekirova Mahallesi’nin tarihini ve tarihi gelişimini araştırıyor. Lise öğrencisi Bayram, Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) projesi kapsamında yapılacak olan bilim fuarında Tekirova Mahallesi’nin tarihiyle ilgili sunum yapmayı planlıyor.

 

Genç lise öğrencisi, öğretmeni Diclehan Ergül ve Kemer’in yerel tarihçisi Ramazan Kar ve Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin ile Tekirova Mahallesi’ndeki bazı bölgelerde incelemelerde bulunarak ön çalışma yaptı.

 

Yerel tarihçi Ramazan Kar’ın anlattığı tarihi anekdotları dikkatle dinleyerek not alan lise öğrencisi Bayram, ilerleyen günlerde de Tekirova Mahallesi’nin tarihi yerlerini ve eski yaşantıların olduğu alanları gezerek projesini tamamlamayı düşünüyor.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Tekirova Mahallesi’nin tarihini araştıran lise öğrencisi Kübra Bayram’ı projesinden dolayı kutladı. Projenin Tekirova’nın tarihine ışık tutacak bir çalışma olacağını düşündüğünü ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, Bayram’ın katılacağı AHENK projesi kapsamındaki bilim fuarında kendisine başarılar dilediğini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı