Teknoloji ve Haber Sitesi

LYBA’ya 5 ayda 164 turist!

Lüleburgaz’ın en önemli turizm noktalarından biri olan Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’ni (LYBA) yılın ilk 5 ayında 164 bisikletli turist ziyaret etti.

  • 02 Haziran 2022
  • 58 kez görüntülendi.
LYBA’ya 5 ayda 164 turist!

Lüleburgaz’ın en önemli turizm noktalarından biri olan Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’ni (LYBA) yılın ilk 5 ayında 164 bisikletli turist ziyaret etti.

 

Lüleburgaz’ın dünyaya açılan kapısı niteliğinde olan LYBA her geçen gün turistlerin büyük ilgisiyle karşılaşmaya devam ediyor. LYBA vatandaşların kullanımının yanı sıra dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlıyor. Her geçen gün dünyayı bisikletleriyle gezen turistlerin ilgisini çeken ve dünya genelinde uygulama açısından benzeri olmayan LYBA’ya bu yılın ilk 5 ayında 20 farklı ülkeden 164 turist geldi.

 

Kent kültürünü tanıyorlar

 

Turistler Lüleburgaz’a geldiklerinde sadece LYBA’da konaklamakla da kalmıyor. Tesis sorumlusu İnanç Zorlutuna tarafından Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi ve Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nin yanı sıra kent merkezinin tanıtıldığı turistler, Lüleburgaz’ın kent kültürü hakkında önemli bilgiler ediniyor.

 

Ücretsiz konaklama imkanı

 

Bisiklet kenti Lüleburgaz’ı oluşturmada en önemli kavşak noktalarından biri olan LYBA, sadece yabancı değil yerli gezginleri ücretsiz bir şekilde ağırlıyor. LYBA’da konaklamak için tek şart ise bisikletli gezgin olmak. Bisikletli gezginler LYBA’da diledikleri kadar konaklayarak, deneyimlerine bir yenisini daha ekliyor.

 

Parkurlarda eşsiz deneyim

 

LYBA, sadece bisikletli gezginleri ağırlamakla da kalmıyor. Bünyesinde bulunan bisiklet derneklerindeki bisiklet tutkunları aynı zamanda LYBA’da eğitim yapabiliyor. Bununla birlikte gerek bisikletliler gerek kaykaylılar akademideki bisiklet ve kaykay parkurlarında eşsiz bir deneyim yaşıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı